Rize’de Yapılan Güney Çevreyolu Mahalleyi Ortadan İkiye Böldü

Yapımı tamamlanan Güney Çevreyolu, Rize’deki Aymeydanı Mahallesini ikiye böldü. Vatandaşlar 50 metre uzaktaki evlerine gitmek için 1 kilometre yürümek zorunda kaldı.

Rize’de yapımı tamamlanan Güneş Çevre Yolu bir mahalleyi tam ortadan ikiye böldü. Aymeydanı Mahallesinin ortasından geçen yol nedeniyle evlerine gitmekte zorluk çeken vatandaşlar isyan ediyor.

Yol yapılırken yöre halkının düşünülmediğini dile getiren vatandaşlar 50 metre uzaktaki evlerine gidebilmek için 1 kilometre yürümek zorunda kalıyor. Yapılan yolu Ağlama Duvarı’na benzeten Memiş Güler ilginç ifadeler kullandı ve şunları söyledi:

“NEDEN KÖPRÜ YAPILMIYOR?”

Dört beş mahallenin birleştiği yer burası şuanda yol istinat duvarı ile yapılıyor. Buraya bildiğiniz ağlama duvarı yapıyorlar. Mahalleye geçişimiz, ulaşımımız kesildi 1 ay sonra okullar açılacak, 50 metrelik yere gitmemiz için 1 kilometrelik yolu kat etmemiz gerekiyor. Duvar örülüyor yayaların ve araçların geçebileceği bir yer yok. Neden köprü ayağı değil de ısrarla istinat duvarı yapılmaya çalışılıyor. Ben burada esnafım her gün evime 1 kilometrelik yoldan gitmek zorunda mıyım?. Buradan yukarıya birçok turistlik yer var. Yürüyen tabela olduk gelen geçene adres tarif ediyoruz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı