adplus-dvertising

Rize’de okulların kar tatili uzatıldı!

Rize'nin tamamında etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sebebiyle eğitim ve öğretime ara verildi. Rize’nin 7 ilçesinde yarın da okullar kar tatiline devam edecek.
Takip et
Rize’de okulların kar tatili uzatıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rize’de yoğun kar yağışı sebebiyle bugün eğitim ve öğretime ara verilmişti. Kar yağışı bazı ilçelerde etkisini azaltırken Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Hemşin, Çayeli, Güneysu, İkizdere ilçesinde sürünce Rize Valiliği tarafından bu ilçelerde eğitim ve öğretime ara verildiği duyuruldu. Rize Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Hemşin, Çayeli, Güneysu, İkizdere ilçelerimiz için eğitim-öğretime verilen aranın 1 gün (18.01.2022) süreyle uzatılmasına öte yandan hamile ve engelli kamu personelinin idari izinli sayılmasına, merkeze bağlı taşımalı eğitim ve merkeze bağlı köy okullarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle (18.01.2022) ara verilmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Rize’de okulların kar tatili uzatıldı!

TRABZON’DA DA BAZI İLÇELERDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Trabzon’un bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle eğitime verilen aranın uzatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde devam eden olumsuz hava şartlar sebebiyle Akçaabat, Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve ilçelerinde bütün okullarda eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildiği, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı söylendi.

Açıklamada, Ortahisar, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Sürmene, Vakfıkebir ve Yomra ilçelerinde ise yalnızca taşımalı eğitime ara verildiği kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.