adplus-dvertising

Rize’de köy yolunda bir anda oluşan delik akıllara ‘Göktaşı’ ihtimalini getirdi

Rize’de bir köy yolunun ortasında oluşan delik köylüler arasında merak uyandırdı.
Takip et
Rize’de köy yolunda bir anda oluşan delik akıllara ‘Göktaşı’ ihtimalini getirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Rize’nin merkeze bağlı Akpınar köyünde yaşandı. Köy yolu üstünde bir gece de oluşan ve neden kaynaklandığı bilinmeyen deliği gören köylüler göktaşından kaynaklanabileceğini düşünerek yetkililere haber verdi. Deliğin göktaşı sebebiyle açılmış olma olasılığının yanı sıra definecilerin işi olabileceğinden de şüphelenen köylüler, köy yolunda oluşan deliğin araştırılmasını istediklerini belirtiyor.

Rize’de köy yolunda bir anda oluşan delik akıllara ‘Göktaşı’ ihtimalini getirdi

Simetrik biçimde açılan deliğin göktaşı sebebiyle oluştuğunu öne süren 63 yaşındaki köy sakinlerinden Şaban Ali Sarıhan, “Arazime doğru çıkarken bir arkadaşım aradı. Deliğe düşüp düşmediğimi sordu. Ben de merak edip arabamla oraya gittim ki büyük bir delik. Geldiğimde deliği doldurmaya çalışıyorlardı. Başka bir araç gelip düşmesin diyerek. Doldurmayın belki bir şey vardır dedim. Özel İdaredeki arkadaşımı arayarak deliğin resmini attım. Hep buraya çıkıp inerdik burada öyle bir şey yoktu yağan yağmurun sonrasında bu delik oluştu. Burayı böyle delebilecek tek bir şey var. O da göktaşıdır. Bir yerde okumuştum. Göktaşı düştüğü zaman altındaki hareketle irtibat kuramazsa dışarıda patlar. Kurabilirse derine kadar iner. Nereye kadar gittiği meçhul. Bu delik elle yapılması mümkün değil. Burayı taş doldurmaya çalıştıklarında durdurdum onları. Otomobil düşmesin diyerek de etrafına taşları koyduk. Bu deliğin araştırılmasını isterim. Çünkü bunun hem millete hem devlete yararı vardır” dedi.

Deliğin yıldırım gibi bir olayla açılmayacağını ifade eden Sarıhan,”Burayı yıldırım yapmış olduğunu sanmıyorum. Çünkü yıldırım yakar geçer. Yani bu şekilde büyük bir delik açmaz. Yıldırım gibi değil yani bu. Belki gelip araştırırlar diyerek. Neticede burası bizim yolumuz. Gelen olmazsa burayı mecbur kapatacağız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.