Rize’de Kaybolan Dağcılar Artvin’de Bulundu

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde, tırmanış yapmak için çıktıkları Kaçkar Dağları’ndan kamp alanına geri dönmeyen dağcılar için arama çalışması başlatılmıştı. Dağcılar Artvin’in Yusufeli ilçesinde bulundu.
Rize’de Kaybolan Dağcılar Artvin’de Bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde kamp yapan dağcılar, daha sonra Kaçkar Dağları’na çıkma kararı aldı. Tırmanışın ardından uzun bir süre kamp alanına geri dönmeyen Şerafettin Tosun ve Furkan Gürcan adlı dağcılar için arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Dağcılar Artvin’in Yusufeli ilçesindeki Olgunlar Yaylası’nda yürürken bulundu.

İki dağcının kamp alanına dönmemesi üzerine arkadaşları Jandarma ve AFAD’a haber vermişti. İki dağcı için başlatılan arama kurtarma çalışmaları gece boyu devam etti. Arama çalışmalarına Jandarma ekipleri de katılmıştı. Dağcılar, Artvin’in Yusufeli ilçesindeki Olgunlar Yaylası’nda bulundu. Dağcıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Rize Valisi Kemal Çeber de, bulunan dağcılar için bir açıklama yaptı. Çeber, dağcıların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.