Rize Emniyet Müdürünü Şehit Eden Zanlının Görüntüsü Çıktı

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden polis memurunun yakalanma anı kameralar tarafından kaydedildi. O anlar ortaya çıktı.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden, personel müdürü Ercan Polat ve polis memuru Yiğitcan Köksal’ı yaralayan İsmail Hakkı S.’nin teslim oluş anı Emniyet Müdürlüğü’nün koridorundaki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

OLAY KAMERALARA YANSIDI

Emniyet müdürüne iki defa ateş ettiği tespit edilen zanlı cep telefonunu ve silahını göstererek, teslim oldu. Bu esnada ardından yaklaşan polis memuru Zekiye Şimşek, zanlıyı ensesinden iterek yere yatırdığı fark edildi. Teslim olan İsmail Hakkı S.’ye bazı polislerin vurduğu kayıtlarda yer aldı.

TERS KELEPÇE TAKILMIŞ

Olayın hemen sonrasında foto film şubesine bağlı kameranın emniyet koridorlarında kayıt yaptığı da meydana çıktı. Görüntüde yere yatırılan ve ters kelepçelenen sanık polis de çıktı. Ayrıca olay yerinde gerçekleştirilen incelemeler de görüntülendi.

GEÇEN HAFTA DURUŞMASI YAPILDI

Rize Ağır Ceza Mahkemesi’nde geride bıraktığımız hafta görülen davada sanık polis memuru ifade vermesinin ardından özel kalemde görev yapan polislerin ifadesi alınmıştı. Sanığın akli dengesini yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar veren mahkeme, emniyet müdürünün eşi ve kızının görgüye dayalı bilgisi olmadığı gerekçesiyle dinlenmesine lüzum olmadığına karar verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı