adplus-dvertising

Rize-Artvin Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşu Mekke’ye yapıldı

Rize-Artvin Havaalanı’ndan ilk yurt dışı uçuşu Mekke’ye yapıldı.
Takip et
Rize-Artvin Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşu Mekke’ye yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Korona virüs pandemisinin etkisini kaybetmesiyle beraber 2 sene aradan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 senesinin Rize’deki ilk hac kafilesi bugün havayolu ile kutsal topraklara doğru yola çıktı. Pazar İlçe Müftülüğü tarafından Rize-Artvin Havaalanı’nda hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi. Kutsal topraklara gitmek için bekleyen hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı.

Bu sene hacı adaylarının Rize-Artvin Havaalanından ilk yurt dışı uçuşunu gerçekleştireceklerinden dolayı çok talihli olduklarını ifade eden Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, “Gerçekten bugünü dolu dolu yaşıyorum. Ben de 2006 senesinde gitmiştim. Hacı adaylarının ne kadar talihli olduğunu kendimde hissettim. Çünkü kabeden davetiye almışlar. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? İkinci şansları ise Rize-Artvin Havaalanı’nı ilk defa yurtdışı uçuşu yapıyor. Bu Cumhurbaşkanımızın özel ikramıdır. Bugün Rize-Artvin Havaalanından kalkan uçak direk olarak Suudi Arabistan’a direk olarak uçacak. Gerçekten bugün her şey dört dörtlük. Hacılarımızın ve tüm ümmeti Muhammed’in dualarıyla bu millet dimdik duracak” ifadelerini kullandı.

Rize-Artvin Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşu Mekke’ye yapıldı

“Evimizden çıktık şuanda direk Arabistan’a gidiyoruz”

Hac adaylarından Mehmet Kahya, Rize’den direk Suudi Arabistan’a uçacaklarını belirterek, “Hac yolculuğuna çıktık inşallah Allah utandırmaz. Heyecan var. Duygularla anlatılamaz bir şey bu duygu fakat meydana gelir. İnşallah Allah öbür arkadaşlarımıza da nasip eder. Memleketimden direk uçtuğum için çok mutluyum. Çok büyük bir olanak bizim için. Evimizden çıktık şuanda direk Arabistan’a gidiyoruz. Bu duyguları anlatmak çok zor çok güzel duygu” şeklinde konuştu.

Rize-Artvin Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşu Mekke’ye yapıldı

Pandeminin sonrasında ilk hacı adaylarının Rize-Artvin Havaalanından uğurladıklarını ifade eden Pazar İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Kazım Genç ise “2 sene pandemi dolayısıyla bir hac vazifesi yerine getirilemedi. 2 senenin sonrasında inşallah bugün hacılarımızı Rize-Artvin havaalanından ilk yurtdışı uçuşu ile birlikte uğurlayacağız. Burada büyük bir heyecan var. İslam’ın 5 temel esası olan hac vazifelerini inşallah yerine getirecekler. Bizde buradan müftülük olarak hacılarımızı uğurlayacağız. Kendilerinden isteğimiz, bizlere dua etsinler sağlık sıhhat içerisinde gidip gelsinler” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.