adplus-dvertising

Riva Ve Florya Projesi İptal Ediliyor!

13 Eylül 2019, 10:44 tarihinde eklendi
Galatasaray'ın eski başkanı Dursun Özbek zamanında anlaştığı Emlak Konut, Riva ve Florya arazileri ile ilgili anlaşmayı iptal edeceğini KAP'a bildirdi.
Takip et
Riva Ve Florya Projesi İptal Ediliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emlak Konut, Galatasaray ile yaptığı Riva ve Florya anlaşmalarını iptal etme kararı aldı. Emlak Konut’un Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama şu şekilde; Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır.

Riva Ve Florya Projesi İptal Ediliyor!

FLORYA TESLİM EDİLMEYİNCE

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Galatasaray’ın arasında yapılan anlaşmanın iptal edilme sebebi, Galatasaray’ın yapılan anlaşmaya uymaması olarak gösterildi. Galatasaray’ın Florya’daki yükümlülüklerini yerine getirmemesi üzerine Emlak Konut Projeyi iptal etme kararı aldı. Söz konusu arsaların imzalanan protokole göre en geç Aralık 2017 yılında teslim edilmesi gerekiyordu. Galatasaray yönetimi Florya’dan hala çıkış yapmayınca proje iptal edildi. 29 Haziran 2016 yılında yapılan anlaşma gereği Galatasaray’ın 2 arasasına proje yapılması bekleniyordu. 63.230 metrekarelik arsalarda yapılacak projeden Galatasaray, 832 milyon 500 bin TL’nin yüzde 28,57’si (237 milyon 845 bin TL), Riva projesinden ise 952 milyon TL’nin %80’ini (761 milyon 600 bin TL) kazanacaktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.