Ripio Credit Network Coin (RCN) Nedir, Güvenli mi? RCN Coin Yorumlar, Olumsuz Yönleri

Ripio credit Network coin, Ethereum platformu üzerinde çalıştırılan bir para birimidir. Bu sistem kredi ve borç verme işlemlerinin büyük bir saydamlık ile gerçekleştirilmesini sağlayabilecektir. Ripio Credit Network, borç piyasalarının arz ve talebini birbirine bağlamak ve sorunsuz kredi kullanım durumlarını mümkün kılıyor. Ripio Credit Network ağının olumlu ve olumsuz yönleri neler?
Takip et
Ripio Credit Network Coin (RCN) Nedir, Güvenli mi? RCN Coin Yorumlar, Olumsuz Yönleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ripio credit Network coin, Ethereum platformu üzerinde çalıştırılan bir para birimidir. Bu sistem kredi ve borç verme işlemlerinin büyük bir saydamlık ile gerçekleştirilmesini sağlayabilecektir. Blok zincir teknolojisi ile kullanılabilen kütlesel kredi ağı, Latin Amerika’da kurulduğu günden bugüne 100 bin civarında bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Bu ağ genel anlamda geleneksel kredi sistemlerinde oluşan sorunları çözümlemeyi amaçlamaktadır.

Ripio Credit Network Coin Nedir?

Borç piyasasının arz ve taleplerini karşılayarak kredi kullanılabilmesine imkan sağlayan bu sistem, Ethereum akıllı sözleşmelerine uyumludur. Bunun yanı sıra Ripid Credit Network bir merkezi olmayan finansal sağlayıcılarına sahiptir.

Alacaklıları korumak amacı ile oluşturulan bu kredi ağında faiz oranları belirlenmekte, KYC gerçekleştirilmekte ve değerlendirilmesi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra temerrüt ve tahsilat hizmetleri de yönetilmektedir. Bu sistemde alıcı cosigner destekli kredi talebinde bulunacaktır. Ardından alacaklıya verilecek Ripio credit Network coin finans desteği, merkezi olmayan piyasa üzerinde yayınlanacaktır.

Bu ağ sisteminde herhangi bir kaynağın olmaması halinde ise, kripto para birimini teminat göstererek belirli bir süre, faiz oranları, LTV oranı ve amortisman programları sayesinde kredi talebinde bulunabilecektir. Kredi talebinde teminatlandırılmış fonlar ise, sözleşme üzerinde saklanarak kredi tamamen ödenene dek finansal güvenlik sağlanabilecektir. RCN protokolü aynı zamanda bir Ethereum akıllı sözleşmesidir. Buna göre, token verilen değer sınırı boyunca ve para birimleri arasındaki blok zinciri sorunsuz bir şekilde hareket edebilir.

Ripio Credit Network (RCN), borç piyasalarının arz ve talebini birbirine bağlamak ve sorunsuz kredi kullanım durumlarını mümkün kılmak için açık kaynaklı bir Ethereum akıllı sözleşmeleri seti aracılığıyla birbirleriyle etkileşime giren önemli Merkezi Olmayan Finans hizmet sağlayıcılarından oluşan bir ağdır.

Yapılan açıklamalara göre giderek küreselleşen bir dünyada Ripio Credit Network, sınırların ötesinde kredi arzı ve talebini köprülemek için Blockchain teknolojisini kullanıyor ve merkezi olmayan borç ürünleri için yeni bir ekosistem yaratıyor. RCN’de temelde üç bileşen bulunuyor:

Borç Verenler: Merkezi olmayan piyasa, kredi verenlerin nerede olurlarsa olsunlar dünyanın en karlı borç piyasalarına ulaşmalarına olanak tanır.

Ekosistem: Ağ, kredi piyasalarının paydaşlarını, kimlik doğrulayıcıları, puanlama acenteleri ve borsalar dahil olmak üzere önemli Merkezi Olmayan Finans hizmet sağlayıcılarıyla buluşturur.

Kaynak: Platform, finans kurumlarına, fintech kredi şirketlerine ve Blockchain girişimlerine küresel kredi arzına erişim sağlar.

Platformun açıklamalarına göre Blockchain teknolojisi, RCN ağının geleneksel borç piyasalarına, şeffaf ve tamamen sınırsız bir alternatif oluşturarak mevcut kredi çözümlerinden daha iyi performans göstermesine olanak tanır.

Ripio Credit Network (RCN) Güvenli mi?

Yapılan açıklamalara göre alacaklıları daha iyi korumak için krediler, faiz oranlarının belirlenmesinden, KYC’nin gerçekleştirilmesinden ve değerlendirmelerin yapılmasından, tahsilat hizmetlerinin yönetilmesinden ve temerrüt durumunda geri alım garantisinin sağlanmasından sorumlu bir kuruluş tarafından destekleniyor. Cosigner destekli krediler ilk olarak bir borçlu tarafından bir oluşturucuyla talep edilir ve ardından bir alacaklı tarafından finanse edilmesi için merkezi olmayan piyasada yayınlanır.

Öte yandan kaynak olmaması halinde borçlu, kripto para birimini teminat olarak sunarak doğrudan merkezi olmayan piyasada farklı süreler, faiz oranları, LTV oranları ve amortisman programları ile krediler talep edebilir. Teminatlandırılmış fonlar, akıllı sözleşmede saklanıyor ve kredi geri ödenene kadar güvenliklerini garanti ediyor.

Bunlara ek olarak RCN token, RCN protokolünün merkezinde yer alan ve değerin sınırlar boyunca ve para birimleri arasında blok zinciri boyunca sorunsuz bir şekilde seyahat etmesine izin veren bir araç görevi gören bir Ethereum akıllı sözleşmesidir. Bir dizi Likidite Havuzu kullanılarak, bir Alacaklı tarafından başka bir kripto para biriminde sağlanan fonlar RCN tarafından değiştirilebilir, blok zincirine yayınlanabilir ve sonunda Borçlunun tercih ettiği para birimi ile yeniden değiştirilebilir. İşlemin tamamı sadece birkaç saniye içinde gerçekleşiyor ve işlem sırasında Alacaklı ve Borçlu’nun nerede olduğuna bakılmaksızın herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca fonlar hiçbir zaman tescilli üçüncü şahıs cüzdanlarında saklanmadığından, sürecin her adımında güvenlik ve şeffaflık garanti ediliyor.

Ripio Credit Network Coin Nasıl Alınır?

Ripio Credit Network coin, almak isteyen yatırımcılar piyasa hacmi bakımından en büyük kripto topluluğu olduğu bilinen Binance platformunu tercih edebilmesi mümkündür. Binance üzerinden bir hesap açan kullanıcının hesap oluşturabilmesi gereklidir.

RCN coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin

Oluşturulan hesap üzerinden bir cüzdan oluşturması, daha sonrasında ise bu cüzdanın adresini kopyalayarak BNC borsası ile Bitcoin gönderimi yapması gereklidir. BTC para birimi yerine BNB ya da ETH gönderimi de yapılabilecektir. Gönderim sonrasında Binance’nin satın alma bölümüne gelen hesap sahibi, yatırdığı kripto para birimine göre RNC,/BNB, RNC/BCN ya da RNC/ETH çiftini tercih etmelidir. Bu aşamadan sonra da alınacak RNC miktarı ve fiyatı girildikten sonra Ripio credit network coin alım işlemi tamamlanabilecektir.

Ripio Credit Network Ağının Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Ripio credit Network coin tokeni ve bu ağ sisteminin olumlu- olumsuz yönleri bir hayli fazladır. RNC ağının en olumsuz yanı ise, erişilebilirlik sorunudur. Gelişmiş ya da gelişmemiş ülkelerin büyük bir kısmında bu ağ kısıtlı bir erişime sahiptir. Oluşturulduğu Latin Amerika’da bile yalnızca %65’lik kesim kullanmaktadır. Bunun dışında RNC ağının olumsuz ve olumlu yönleri şu şekilde sıralanabilir;

Bu sistemde bürokratik ve işletme maliyetlerinin tamamı alıcıya yansıtılmaktadır.

RNC sistemi gerçekçi hedefleri bulunan şeffaf ve güvenilir bir bültendir.

Kredi sisteminde değerlendirme süreci asimetriktir. Kredinin riski ise tarafsız bir kesim tarafından değil, yalnızca alıcı tarafından değerlendirilmektedir.

Ağa erişim sorunları yaşandığında borç veren hesap sorunlarla karşılaşabilmektedir.

RNC sisteminde kullanıcılar dilerse Ripid credit Network coin değil, yerel para birimlerini de kullanabileceklerdir. Yerel para kullanımı sebebiyle bu ağ sistemi bankalara ihtiyaç duymaktadır.

Pantera Capital, Boost VC gibi yatırımcılar tarafından desteklenen RNC ağı, 8 farklı stratejik desteğe sahiptir.

Bu ağ sisteminde çalışan ekip oldukça tecrübelidir. Bu nedenle tüm işlemler sorunsuz bir şekilde halledilebilmektedir.

Ripio Credit Network Coin (RCN) Nedir, Güvenli mi? RCN Coin Yorumlar, Olumsuz Yönleri

RNC Coin Yorum

RNC coin yorum içerikleri, bu tokenin geleceği hakkında ipuçları verebilecektir. Bu ağ kredi platformu olması nedeniyle, yatırımcıların ileriki dönemlerde ne yapacağı konunda kararsız kalmasına neden olabiliyor. Bazı analistler Ripio credit Network coin tokeninde artışın yaşanacağını düşünüyor. Ancak bazı analistlerin düşüncesi ise bu coinin önümüzdeki yıl içerisinde dip seviyeleri göreceği yönünde.

Yükseliş trendinde olduğu gözlenen tokenin Şubat 2019’da en dip seviyesini gördüğü, en yüksek rakama ise 2017 Ocak ayında ulaştığı bilinmektedir. RNC Coin’in, Ripio credit Network Twitter hesabı üzerinden de kolay bir şekilde takip edilebilmesi mümkündür.

Bir kredi platformu olması sebebiyle Ripio Credit Network’ün geleceği olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte Ripio Credit Network Coin’in platform ile aratacağı düşünülse de yatırımcıların temkinli davrandıkları düşünülüyor. RCN coin’in uzun vadede ciddi artış yaşayacağını düşünenler gibi sıfıra gideceğini düşünen yatırımcılar da bulunuyor.

Yatırımcıların düşüncelerini daha net analiz edebilmek için tarihsel ve güncel RCN token fiyatlarına göz atmakta fayda var.

Ripio Credit Network Coin (RCN) Nedir, Güvenli mi? RCN Coin Yorumlar, Olumsuz Yönleri

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.