Rıdvan Dilmen TRT’den maaş teklifi aldığını kabul etti!

TRT’den senelik 8,5 milyon TL maaş aldığı iddialarıyla gündemden düşmeyen yorumcu Rıdvan Dilmen, konuyla alakalı yeni bir açıklama yaptı. Dilmen, ‘senelik 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştı’ iddiasıyla alakalı “TRT bana aylık 60 bin TL’lik teklif yaptı, kabul etmedim” şeklinde konuştu.
Takip et
Rıdvan Dilmen TRT’den maaş teklifi aldığını kabul etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halk TV’de Şirin Payzın’ın moderatörlüğünü yaptığı “Sözüm Var” programında konuşan Rıdvan Dilmen, TRT’den aldığı öne sürülen maaşıyla alakalı sorulara cevap verdi.

“MAHKEMEYE VERECEĞİM”

“Şerefim ve namusum üstüne yemin ederim, TRT’den para almadım ve almayacağım” diyen Rıdvan Dilmen, maaş iddiasını ortaya atan basın mensubu Orhan Yıldırım, Kadir Çetinçalı ve HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’u mahkemeye verdiğini, partinin avukatı Doğan Erkan’ı da mahkemeye vereceğini belirtti.

“TRT 60 BİN LİRA TEKLİF ETTİ, KABUL ETMEDİM”

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın kendisine maaş teklif ettiğini fakat maaş almak istemediğini belirten Rıdvan Dilmen, ısrarla sorulması üstüne kendisine teklif edilen maaşı da açıkladı. “Aylık 60 bin TL teklif yapıldı” diyen Rıdvan Dilmen, başka dijital mecralarda para kazanacağını belirterek TRT’den maaş almayacağını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in senelik 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştığını öne sürmüştü.

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, TRT’nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapılmış, TRT’nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekilmişti.

Dilekçede, “Suç Duyurusu; Kamuoyu yararının ve ekonomik menfaatlerinin gözetilmediğinin göstermesi açısından ve kamunun kaynaklarının yandaş ‘iş adamlarına’, ‘sanatçılara’, ‘sporculara’ nasıl peşkeş çekildiğini göstermesi bakımından mühimdir” ifadeleri kullanılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.