Rezalet! Uçaktan Düşen Afganların Resmedildiği Tişört Satışa Sunuldu

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'dan kaçmak için ABD uçağına tırmanmaya çalışıp kalkıştan hemen sonra metrelerce yükseklikten yere düşerek can veren Afganlar tişört oldu. Talihsiz Afganların siluetlerinin resmedildiği tişörtün satışa sunulması, sosyal medyada infial yarattı.
Takip et
Rezalet! Uçaktan Düşen Afganların Resmedildiği Tişört Satışa Sunuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bu hafta Afganistan’da, ABD askeri uçağından düşerek ölenlerle alay eden saldırgan bir tişört, çeşitli e-ticaret platformlarında satılıyor.

Binlerce kişinin pisti doldurup ABD dahil batılı ülkelerin vatandaşlarını ve müttefiklerini tahliye eden askeri uçaklara binmeye çalışmasının ardından Pazartesi günü Kabil Havalimanı’nda kaos sahneleri patlak verdi.

Taliban’ın Kabil’i ve cumhurbaşkanlığı sarayını kontrol altına almasından bir gün sonra meydana gelen kaosta en az yedi kişi öldü.

Ülkenin dört bir yanından yürek yakan görüntüler gelirken, ABD uçaklarına tırmanıp, uçaklar havalandıktan sonra metrelerce yükseklikten düşen çaresiz Afganların görüntülerinden utanmadan tişört yaptılar.

Uçaktan düşen Afganların siluetlerinin resmedildiği tişört, ABD’de internetten satış yapan bir platform üzerinden satışa sunuldu.

Üzerinde ‘Kabul Skydiving Club Est. 2021’ (Kabil Atlama Kulübü 2021’de Kuruldu) yazısı bulunan tişörtler sosyal medyada infial yarattı. ABD’de satışa sunulan skandal tişörtlere büyük tepki geldi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.