adplus-dvertising

Reyhanlı katliamının emrini veren Gezer’in yakalanması sevindirdi

Reyhanlı katliamının planlayıcısı Yusuf Nazik’in “Saldırının talimatını ondan aldım” dediği uyuşturucu baronu Memet Gezer, tutuklu bulunduğu ABD’den Türkiye’ye getirildi. 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna, “Katil Mehmet Gezer’in Türkiye’ye getirilmesi bizleri sevindirdi, 6 adet daha firari var, onların da en kısa zamanda yakalanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Reyhanlı katliamının emrini veren Gezer’in yakalanması sevindirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2013 senesinde Reyhanlı’da iki ayrı patlamada 53 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların planlayıcısı Yusuf Nazik’in Emniyet’teki ifadesinde “Katliamın talimatını ondan aldım” dediği uyuşturucu baronu Memet Gezer, tutuklu bulunduğu ABD’den Türkiye’ye getirildi. 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna ‘Reyhanlı patlamasının en büyük kara kutusu olan ve Hatay’da uyuşturucu baronu olarak bilinen Mehmet Gezer, Reyhanlı katliamının baş planlayıcısıdır’ şeklinde konuştu.

Reyhanlı katliamının emrini veren Gezer’in yakalanması sevindirdi

Tuna, Mehmet Gezer’in yakalanma haberi ile sevindiklerini söyleyerek “dün gece saatlerinde aldığımız haber bizi çok sevindirdi. Bu haber 2013 senesinde yapılan Reyhanlı katliamında en büyük planlayıcısı ve uyuşturucu baronu Mehmet Gezer Amerika’dan getirilip Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne teslim edildi. Türkiye Cumhuriyetimize, Milli İstihbaratımıza ve Emniyet Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Reyhanlı patlamasının en büyük kara kutusu olan ve Hatay’da uyuşturucu baronu olarak bilinen Mehmet Gezer, Reyhanlı katliamının baş planlayıcısıdır. Bizler büyük acılar yaşatan bu katil baron Türkiye tarafından getirilerek adaletin önüne çıkarılmasına çok sevindik. Umarım bu sevincimiz daha da artar. Çünkü daha 6 adet firari var, onlarında da yakalanıp Türkiye’ye getirilmesi bizim için onur verici bir olay olacaktır. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’ne bu başarılardan dolayı teşekkür ediyor, devamını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Reyhanlı katliamının emrini veren Gezer’in yakalanması sevindirdi

Meydana Gelen patlamada oğlunu kaybeden Medine Erdemci ise öbür firarilerin de kısa zamanda yakalanmasını istediğini söyleyerek, “Sabah telefonda ilk olarak haberi görünce şok oldum, direkt Ahmet ağabeyi aradım ve gerçek olduğunu öğrendim. Tabi ki bunlar yakalandıkça acımız biraz da olsa hafifliyor ama 9 sene sonra yakalanması gecikmeli oldu. Devletimiz sağ olsun gene de yakalayıp getirdi. İnşallah öbür firarileri de yakalayıp getirirler. Anne olarak belki acımız biraz hafifler. Temennimiz öbür firarilerin de yakalanıp ceza alması, esasında biz ceza da istemiyoruz idam istiyoruz ama idam kanunu yok. Yavrularımızı gencecik halde kara topraklara verdik. Bir katliam yaptılar, paramparça ettiler insanları” şeklinde konuştu.

Reyhanlı katliamının emrini veren Gezer’in yakalanması sevindirdi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.