adplus-dvertising

Remzi Özdemir altın fiyatlarıyla ilgili 5 Mayıs’ı işaret etti!

Altın fiyatlarının düşeceğini belirten ekonomist Remzi Özdemir’in dediği çıktı. Altına yön verenin merkez bankaları olduğunu söyleyen Özdemir, 5 mayısta faiz artırımına gitmesi beklenen FED kararının da altına darbe vuracağını açıkladı.
Takip et
Remzi Özdemir altın fiyatlarıyla ilgili 5 Mayıs’ı işaret etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ons altındaki sert düşüş sonrası gram altın 900 liranın biraz üzerinde seyrediyor. Altın düşeceğini daha önce defalarca belirten ekonomist Remzi Özdemir’den kritik açıklamalar geldi.

Avrasya Yatırım’dan Evren Devrim Zelyut’a konuşan Özdemir, altına yön verenin merkez bankaları olduğunu söyledi.

Büyük bankaların altın satmaya başlamasıyla beraber ons altının düşüşe geçtiğini söyleyen Özdemir, 5 mayısta faizi artırması beklenen FED kararı sonrası dolar hariç altın, borsa ve kripto paraların olumsuz etkileneceğini iddia etti. Özdemir konuya ilişkin şunları belirtti:

“Güngören’deki kuyumcuya mikrofon uzatıyorlar”
Altın için kalkıp ta Bağcılar’daki Güngören’deki kuyumcuya mikrofon uzatıyorlar. Altın ne olacak? Adam çıkıyor gram altın 2000 lira ons altın 3500 dolar olacak. Neye dayanarak söylüyorsun. Benim bu işteki kriterim dünyadaki dev merkez bankaları. Altına yön veren merkez bankalarıdır.

“Merkez Bankası aptal mı bağcılardaki kuyumcudan daha mı salak?”
Son olarak 2000 bin dolar sınırına geldiğinde gene başta Özbekistan Çin Almanya olmak üzere altın satmaya başladı. Merkez Bankası aptal mı bağcılardaki kuyumcudan daha mı salak? Madem yükselecek bunu niye satıyor? Bu kadar basit bir hesap. Tekniğine girmeye gerek yok. FED belasını niye anlamıyorlar? Kafaları basmıyor günlük düşünüyorlar.

“Altını da vuracak, kriptoyu da vuracak borsaları da vuracak”
FED’in kararı gümbür gümbür geliyor. Altını da vuracak, kriptoyu da vuracak borsaları da vuracak. Dolar endeksi hariç tüm piyasalar kan kırmızısı. Neden FED’den dolayı. Ayın beşinde bayram tatilinde olacağız. Kısmen korunmuş olacağız. Belki de darbe gelmeyecek darbe gecikmeli gelecek.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.