Rekora koşan kripto para piyasasında Bitcoin liderliğini koruyor

Kripto paraların Ekim ayından itibaren güçlenmeye başlamasıyla beraber son bir haftada 1.47 milyar dolarlık para giriş gerçekleşti.
Takip et
Rekora koşan kripto para piyasasında Bitcoin liderliğini koruyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaşamımıza kısa zaman önce giren ve aniden yeni bir yatırım aracı olan kripto paralara ilişkin flaş gelişmeler meydana geliyor. Kripto yatırım ürünlerine geçen hafta 1,47 milyar dolarla rekor para girişi meydana geldi. Önceki hafta giriş 80 milyon dolardı.

22 Ekim itibarıyla tamamlanan haftada dijital varlık ürünlerine üst üste 10 hafta boyunca para girişi meydana geldi. Rekor para girişi ise ProShares’in ABD’de gerçekleştirdiği Bitcoin ETF’sinin yatırıma açılmasıyla gerçekleşti.

BITCOIN YİNE LİDER

Bitcoin’e bağlı ürünlerde para girişi 1.45 milyar dolar olurken aynı dönemde Ethereum’a bağlantılı ürünlerde para çıkışı 1.4 milyon dolar oldu.

10 AYDA 8 MİLYAR DOLAR

2021 senesinin ilk 10 ayında kripto para varlıklarına 8 milyar 95 milyon dolarlık para girişi gerçekleşti. Yönetim altındaki kripto para varlıkları da son para girişi ile 76,65 milyar dolara yükseldi. Rakam, yeni rekor seviye olarak kayıtlara girdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.