Rekor Gözaltı! 165 FETÖ Şüphelisi Gözaltında

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 2012 yılında ''Kaymakamlık Sınavı'' sorularını sızdırmasına yönelik 45 ilde ortak yürütülen operasyonlarda 165 FETÖ şüphelisi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, 2012 yılındaki ”Kaymakamlık Sınavı” sorularının çalınması ve sızdırılmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 45 ayrı ilde ortak oeprasyon yapıldı. Operasyonlarda rekor düzeyde gözaltı yapıldı.


FETÖ’YE ÜYE OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN 165 ŞÜPHELİYE GÖZALTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 45 ilde ortak operasyon gerçekleştirildi. 2012 yılına ait kaymakamlık sınavının sorularını çaldığı ve sızdırdığı şüphesiyle gözaltına alınan 83 kişi sorguları için emniyete getirildi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan 165 kişi içerisinde çok sayıda firari isim var. Örgütün yurt dışına çıkardığı veya sakladığı bu firarilerin aranmasına devam ediliyor.

82 ŞÜPHELİ FİRARİ VEYA KAYIP

Emniyet güçlerinin yürüttüğü gözaltı, yakalama işlemelerinde 165 şüpheliden yarısının firari veya kayıp olduğu tespit edildi. Sınavlarda soruların cevaplarını çalarak devlet kadrolarında örgütlenen FETÖ’nün üyesi olduğu şüphesiyle haklarında tutuklama kararı olan bu isimlerden, firari ve kayıp olanların aranması işlemi devam ediyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı