Reha Muhtar’dan Pandora Papers belgeleri hakkında açıklama!

Pandora Papers belgelerinde bir dönemin en çok izlenen haber spikeri olan Reha Muhtar’ın yer aldığı ortaya çıkmıştı. Muhtar, konuya ilişkin ilk defa konuştu.
Takip et
Reha Muhtar’dan Pandora Papers belgeleri hakkında açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uluslararası Araştırmacı Basın Mensupları Konsorsiyumu’nun (ICIJ) paylaştığı ve 117 ülkeden 600’den fazla basın mensubunun incelediği 11 milyon 900 bini aşkın belge, dünya elitlerinin gizli offshore sırlarını ortaya çıkardı. Türkiye’den bir çok kişinin yer aldığı belgelerde, dikkat çeken adlardan biri de Reha Muhtar oldu. Belgelere göre Muhtar, Trident Trust üstünden Black’s Group Holdings Limited adlı offshore firmanın sahibi.

İsminin Pandora Belgeleri’nde yer alması sonrası Muhtar, Oda TV’ye konuştu. “Hiçbir yerde tek kuruşluk hesabım yok” diyen Muhtar, “Türkiye dışında tek bir kuruşum yok, şirketim yok, hiçbir şeyim yok. Her şeyim Türkiye’de. Yurt dışında 1 dolarlık bile hesabım yok. Ne Londra’da ne ABD’de bir hesabım bulunmuyor” şeklinde konuştu.

“15 yıl önce var olan hesaplarımı Türkiye’ye getirdim”
Sadece Türkiye’deki bir bankanın Paris şubesinde 3 bin eurosunun bulunduğunu söyleyen Muhtar, “3 bin euroluk cari hesap dışında, yani Türkiye’deki bankanın Paris şubesinde 3 bin euroluk hesap dışında bir şeyim yok. 15 yıl önce var olan hesaplarımı Türkiye’ye getirdim, kapattım” diyerek söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.