Recep Tayyip Erdoğan Koleksiyonu!

14 Eylül 2019, 15:32 tarihinde eklendi
Kahramanmaraş'ta yaşayan ve Dulkadiroğlu Belediyesi çalışanı olan Hasan Kurucan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisinden dolayı 17 yıldır Erdoğan'ın bulunduğu dergi, gazete, kitap ve broşürleri biriktirdi.
Recep Tayyip Erdoğan Koleksiyonu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hasan Kurucu AK Parti iktidara geldiği dönemde Almanya’da yaşıyordu ve Almaya’da Erdoğan’ın yer aldığı gazeteleri biriktirmeye başladı. Biriktirmeye başladığı ilk dönemlerde Erdoğan’ın kupürlerini, haberlerini ve fotoğraflarını keserek bunları arşivlemeye başlayan Kurucan, biriktirme işine 3 Kasım 2002’de başladığını dile getirdi. Bunu yapma nedeninin ise Erdoğan’ın tek başına ve güçlü bir çoğunlukla iktidara gelip güzel işler yapması olduğunu söyledi.

Bu sebepten dolayı kendisine karşı bir sevgisinin oluştuğunu dile getiren Hasan Kurucan, günlük gazete ve dergileri alıp içlerinde bulunan önemli köşe yazılarını, kupürleri fotoğrafları arşivlemeye başladığını belirtti. İlk başlarda dosya olarak arşivleme yapan Kurucan, daha sonra gazeteleri sayfa sayfa ayırdığını ve 2010 yılına kadar böyle devam ettiğini ifade etti.

2010 yılından sonra ise gazeteleri tamamen ayırmaya başlayan Hasan Kurucan, seçim ve özel günlerde tüm gazeteleri almaya çalıştığını söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan Koleksiyonu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.