Razer’in Yeni Gözdesi 2 Ağustos’ta Satışa Sunulacak

Razer’in yeni Viper oyuncu faresi, hafif ve hızlı yapısıyla öne çıkacak. Viper, Bluetooth farelerden uzak duran oyuncu bilgisayar kullanıcılarından tam not aldı.
Takip et
Razer’in Yeni Gözdesi 2 Ağustos’ta Satışa Sunulacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

79 dolara satışa sunulacak olan Razer Viper, 69 gramlık ağırlığıyla şimdiye kadar üretilen en hafif kablolu oyun faresi olma özelliği taşıyor. Ağırlığı yüksek farelere alışmış kullanıcıların, tercih etmekte zorlanacağı yeni fare, hafiflik arayanlar içinse bugüne kadar gelmiş en iyi fare olacak gibi duruyor.

Hafifliğiyle pazarlaması yapılan 130 gramlık Logitech G502 Lightspeed ile karşılaştırıldığında, neredeyse yarı yarıya fark yaratan Viper, ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor. Tasarımsal yenilikler ve gösterişten uzak durarak, sadeliğin çekiciliğini kullanıyor. Hem sol hem de sağ elini kullanan insanlara hitap eden simetrik yapısı ve her iki tarafta da bulunan makro düğmeleri sayesinde tam not alıyor.

SADELİĞİN ÇEKİCİLİĞİ KULLANILMIŞ

Viper’da sol ve sağ tuşların altında alışılagelmiş olan mekanik yapı yerine optik yapı tercih edilmiş. Mekanik yapıdaki fareler, doğası gereği, bilgisayara sinyalleri daha geç gönderebiliyor. Hatta çoğu zaman hatalı ateşlemeye de neden olabiliyor. Optik yapılı fareler ise daha duyarlı olabiliyor ve mekanik muadillerinden daha güvenilir görülüyor.

Razer’ın optik anahtarlı ilk faresi olma özelliğini de taşıyan Viper, minimum 70 milyon kez tıklama garantisi sunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.