Rapçi Massaka (Murat İlhan), Kodes (Emre Deniz) kimdir?

Almanya’da yaşayan rapçi Massaka, yıllar önce bir şarkıda feat yaptığı rapçi Kodes’e, şarkının telifiyle ilgili gereken ödemeyi yapmadı. Aradan yıllar geçmesine rağmen talep ettiği ödemeyi bir türlü alamayan Kodes ile Massaka arasında büyük kriz yaşandı. Rap dünyasında yaşanan bu kriz nedeniyle Rapçi Massaka(Murat İlhan), Kodes(Emre Deniz) kimdir? aramaları yoğunlaştı. İşte hayatlarına dair detaylar..
Takip et
Rapçi Massaka (Murat İlhan), Kodes (Emre Deniz) kimdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kodes, birlikte şarkı yaptığı rapçi Massaka’dan para alamadığını açıklaması üzerinde olay büyüdü. Almanya’da yaşayan Massaka, parayı ödemediği gibi Kodes’in izinsiz çekilen görüntülerini montaj yaparak şantajda bulundu. Kodes ise çok öfkeli: “Massaka yakın dostum dediği Killa Hakan’a bile şantaj yapıyor. Yaptığı kahpelik ve ben onunla yargıda hesaplaşacağım.”

Tartışma sonrası Massaka, Kodes’in izinsiz çekilen bir görüntüsünü montaj yaparak şantajda bulundu. Bir kez daha ödeme yapmayacağını söyleyen Massaka, “Eğer paranı istersen bu görüntüleri her yere yollayacağım” diyerek Kodes’i tehdit etti.

Bu tehdidin üzerine Kodes, şunları söyledi: “Massaka yakın dostum dediği Killa Hakan’ın çıplak görüntülerini ve ilişkiye girdiği kızların görüntülerini izinsiz şekilde telefonunda taşıyor. Bunları herkese izletiyor. Massaka’nın yaptığı kahpelik, ben onunla yargıda hesaplaşacağım” dedi.

KODES(EMRE DENİZ) KİMDİR?

Gerçek adı Emre Deniz olan Kodes 1984 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk şarkısının kaydını 2007 yılında aldı. 2008 yılında Rapkopat ismindeki ilk albümünü tamamlayıp yayınladı. 2009-2010 yılları arasında Türkçe Rap müziğinin öncü ismi Ceza ile birçok şehirde konserlere çıkıp hayran kitlesini arttırdı. 2013 yılında Gelme isimli albümü ile büyük bir çıkış yakalayan Kodes sonraki yıllarda Türkçe Rap müziğinin Almanya’daki başarılı temsilcilerinden Massaka ile Hodri Meydan isminde bir düet yaptı. Kodes ve Massaka’nın Hodri Meydan düeti hayranları tarafından çok sevilince beraber albüm yapmaya karar veren ikili 2016 yılında İstila isminde ortak bir albüme imza atıp, albümü 3 klip ile taçlandırdı. Çalışmalarına devam eden Kodes 2018 de dokuzsekiz müzik etiketiyle (Kapak) isminde bir albüm çıkardı.

Rapçi Massaka (Murat İlhan), Kodes (Emre Deniz) kimdir?

MASSAKA(MURAT İLHAN) KİMDİR?

Hard Rock tarzında yaptığı hip hop müzik ile adından söz ettiren Massaka yani Murat İlhan aslen Trabzon’ludur. 1984 yılında dünyaya gelen ve Berlin’de yaşayan Murat İlhan neo-naziler ile kavga ederken rap müzik ile tanışmış, daha sonra da kendi parçalarını yazmaya başlamıştır.

2007 yılında Katliam albümüyle rap dünyasının önde gelen isimlerini tek albümde toplayarak şarkı çıkaran Massaka, Katliam 4 albümüyle tekrar Türkçe Rap’in konuşulan isimleri arasında yer almayı başarmıştır. Bir dönem rapçi Joe Young ve Snop Dogg ile parça yapan Massaka, rap dünyası tarafından göklere çıkartılmıştır.

Rapçi Massaka (Murat İlhan), Kodes (Emre Deniz) kimdir?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.