adplus-dvertising

Ramazan’da tam kapanma olur mu?

10 Nisan 2021, 09:37 tarihinde eklendi
Türkiye’de son günlerde artan vaka ve vefat sayıları üzerine Ramazan ayında tam kapanma olacak mı? tartışmaları da alevleniyor. Uzmanlar tam kapanma ile ilgili arka arkaya görüşlerini bildiriyor.
Takip et
Ramazan’da tam kapanma olur mu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRT Haber’in haberine göre, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Ramazan ayında gelebilecek tedbirlerle alakalı konuştu, tam kapanma olup olmayacağı hakkındaki görüşünü de paylaştı.

“Tam kapanma çok konuşuluyor. Bir kısım hocalar tam kapanma taraftarı olmayanlar. Tam kapanmanın gelebileceğini ve Türkiye’nin bunu uygulayabileceğini düşünmeyenlerdenim. Yani bugünlerde Türkiye 28 gün tam kapanma yapabilir görünmüyor.”

Turizm kentlerinde farklı tedbirler alınabilir mi?

Geçen seneki tedbirleri de hatırlatan Prof. Dr. Aydın, şu bilgileri verdi:

“5 binli rakamlarda, nisan-mayıs ayında uyguladığımız bir kısıtlama vardı. Tam değildi ama belirli yaş gruplarının sokağa çıkmaları, kent içinde dolaşmaları ya da şehirler arası dolaşmalarının kısıtlandığı, internet kafe, Spor salonu, kuaför gibi kısıtlamaların olduğu bir nisan, mayıs ayı yaşamıştık. Belki bu tarzda kısıtlamalar gelebilir. Bu benim önerimdir, turizm ölçekli illere yönelik olarak sıkı bir baskılama, sonra da oralarda kontrollü giriş çıkış olabilir.”

Alınabilecek tedbirler için gözler hafta başında yapılacak Kabine Toplantısı’nda olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.