adplus-dvertising

Ramazanda kaç gün yasak var?

12 Nisan 2021, 15:37 tarihinde eklendi
Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte tam kapanma seçeneği de yenide masaya yatırıldı. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği sorusu kafaları karıştırırken gelen kulis bilgilerine göre Ramazanda tam bir kapanma olma ihtimali yüksek görünüyor.
Takip et
Ramazanda kaç gün yasak var?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ramazanda 21 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sorusunun cevabı için gözler bugün yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. Artan vaka sayıları ile birlikte yeni yasakların gündeme gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalarda Ramazan ayında tam bir kapanma olabileceği yönünde yorumlanmıştı.

Ramazanda kaç gün yasak var?

Ramazan yasağı ne zaman başlıyor?

Hemen şunu belirtelim ki, “Ramazan Tedbirleri” genelgesinde sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar açıklanmadı. Ramazan ayı boyunca uygulanması beklenen sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili kararın Kabine toplantısının ardından açıklanması bekleniyor. Bugün gerçekleştirilecek Bilim Kurulu’nda bu konunun görüşülmesi bekleniyor. Kabine toplantısının ise 13 Nisan’da yapılacağı konuşuluyor. Detaylar belli olduğunda ahaber.com.tr’de yer alacak..

Ramazanda yasak var mı? Son Dakika

Hali hazırda birçok kısıtlama hala uygulanmaya devam ediyor. Ramazan ayının gelmesiyle yani Pazartesi günü itibariyle de kafe ve restoranlar bir ay boyunca ülke genelinde kapalı olacak. Hal böyle olunca koronavirüsle ilgili yeni tedbirler kapsamında akla “Şehirlerarası seyahat kısıtlaması” ve “20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı” uygulamalarının yeniden yürürlüğe konulması geliyor. Ancak bununla ilgili henüz resmi bir karar yok. Gözler ise 13 Nisan Salı günü toplanacak Bakanlar Kurulu toplantısına çevrilmiş durumda. Yeni yasaklarla ilgili bir gelişme yaşanması halinde bunu sizlerle paylaşacağız.

Ramazanda kaç gün yasak var?

Ramazanda şehirler arası yasak var mı?

İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan karara göre, Hafta içi ülke genelinde, hafta sonu ise “düşük” ve “orta riskli” illerde 21.00-05.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde cuma 21.00-cumartesi 05.00, cumartesi 21.00-pazartesi 05.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu süreler arasında şehir arası yolculuk için izin belgesi olmayanlar yasaklara tabi olacak.

Ramazanda seyahat yasağı var mı?

Risk gruplarına göre değişiklik gösterecek sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında şehirler arası seyahatlere ilişkin uygulamalara aynen devam edilecek. Bu karara göre sokağa çıkma yasağı devam edecek illerde seyahat kısıtlamaları da devam edecek.

Ramazanda kaç gün yasak var?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.