Ramazan pidesinin fiyatını az önce federasyon açıkladı

Ankara’da ekmek ve ramazan pidesi fiyatları Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından yapılan açıklamayla belli oldu. Uygulama Mayıs ayının ilk haftalarında başlayacak. İstanbul halk ekmek bayilerindeki pide fiyatlar ise henüz belli değil.


Ramazan pidesinin fiyatını az önce federasyon açıkladı

Ramazan ayına çok az bir zaman kala, Ramazan ayına özel olarak raflara inecek gıda maddelerinin fiyatı belli oldu. En çok merak edilen şey ise Ramazan ayının vazgeçilmezi pide fiyatı oldu. Nisan ayında sıcaklıkların hayatımızı tam anlamıyla  bir işkence haline getirmesi, Mayıs ayının ilk yarısında başlayacak. Bu durum Ramazan ayının nasıl geçireceğimizin göstergesi oluyor.

FEDERASYON PİDE FİYATINI AÇIKLADI

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Ankara’da geçerli olacak Ramazan pidesi fiyatını açıkladı. Ramazan pidesinin 300 gr ağırlığında Ramazan fiyatı Ankara’da 2.5 TL’ye satılacak. Ramazan pidesinin İstanbul’da geçerli olacak 350 gr ağırlığındaki fiyatı ise 3 TL olacak. Üzerine çeşitli eklemeler yapılarak satılan yumurtalı pide fiyatı henüz belli olmadı. Türkiye’de bütün fırınlar Ramazan hazırlığını yapmaya başladı.

ANKARA’DA HAL EKMEĞİ PİDESİ 1 TL OLACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan ayında tüketilecek ürünlere zam gelmemesi için talimat verdi. Verilen talimatta halk ekmeği raflarında satılan Ramazan pidesinin geçen sene ki gibi 1 TL olacağı belirlendi. İstanbul halk ekmeği bayilerinde ise pide fiyatı henüz belli olmadı. Başkentte yaşayan vatandaş, Mansur Yavaş’ın talimatı ile sağlıklı ve ucuz Ramazan pidesi fiyatlarını görecek.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Ramazan ayında raylı araç seferleri geceye kadar uzatıldı

Ramazan ayında raylı araç seferleri geceye kadar uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karara göre Ramazan ayı boyunca raylı araçlarda sefer saatleri uzatıldı. Gece 02.00'a kadar uzatılan araç seferleri vatandaş tarafından bir hayli ilgi görecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.