Ramazan ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan bayramı hangi günlere geliyor? Ramazan'ın ilk günü ne zaman? Tüm İslam aleminin beklediği Ramazan ayı ve Ramazan bayramı ile ilgili tüm ayrıntıları sizler için derledik.

Müslümanlar, İslam dininin en kutlu ayı olan ve oruç ibadetinin idrak edildiği Ramazan ayının ne zaman başlayacağını araştırıyor. 2020 Ramazan bayramı tarihleri de merak ediliyor.

İLK TERAVİH NE ZAMAN?

Mübarek üç aylardan sonuncusu olan Ramazan ayında oruç tutmaya başlayacak Müslümanlar 23 Nisan ilk teravih namazını kılacak.

İLK SAHUR NE ZAMAN?

Ramazan ayında oruç tutmaya başlayacak müminler, 23 Nisan’ı 24 Nisan’a bağlayan gece sahur yapacak ve 24 Nisan günü senenin ilk orucunu açacak.

2020 RAMAZAN AYI SON GÜNÜ (AREFE GÜNÜ)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvimde, 2020 senesinde Ramazan ayının başlangıç tarihi 24 Nisan 2020 Cuma günü olarak tespit edildi.

Yani İslam alemi 23 Nisan’ı 24 Nisan’a bağlayan gece sahur yapacak ve 24 Nisan günü senenin ilk orucunu tutacak.

Yayınlanan dini takvimde öte yandan Ramazan ayının bitiş tarihi de yer aldı. Takvime göre 23 Mayıs Cumartesi (arefe günü) akşamı, Ramazan ayı son bulacak ve sonrasında Ramazan Bayramı kutlanacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

23 Mayıs Cumartesi günü Ramazan ayının sonuna geliyoruz. Ertesi gün yani 24 Mayıs Pazar günü Ramazan Bayramı’nın ilk günü, 26 Mayıs Salı günü ise son günü olarak tespit edildi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı