Ramazan bayramında emekliye 1.000 TL ikramiye hazırlığı başladı

Ramazan bayramında emekliye ödenecek olan 1.000 TL ikramiyenin ne zaman yatacağı ve bu ikramiyeyi alacak kişiler belli oldu. Mayıs ayının son haftasında SGK bayram ikramiyelerine kişilerin hesaplarına yatıracak.


Ramazan bayramında emekliye 1.000 TL ikramiye hazırlığı başladı

Geçtiğimiz yıl başlayan bayramlarda emekliye ikramiye parası verilmesi, bu yılda sorunsuz bir şekilde devam edecek. Bayramda masrafsız bir şekilde gezmek, alışveriş yapmak ve aynı zamanda diğer her türlü olay için bütün emeklilere ayrım yapılmaksızın 1.000 TL ikramiye veriliyor. Emeklililer bu paraları genelde borçları için kullanıyor olsa da, her bayramdan önce verilen bu ikramiye  bazı ailelerin tatil yapmasına da olanak sağlıyor.

MAYIS AYININ SON HAFTASINDA ÖDENMİŞ OLACAK

Son gelen bilgilere göre yaklaşık 12.5 milyon emeklinin bu ay sonunda ikramiyelerine kavuşacağı biliniyor. Yeni emekli olanlar ve bu ay maaş alan herkes ikramiye parasını banka hesabında görebilecek. Milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği ödeme haberini böylece sizlere açıklamış olduk. Ramazan bayramı ikramiyesi 2019 yılında emeklilere yapılacak ilk bayram ikramiyesi olacak. Kurban bayramı gelmeden önce de emeklililer 1.000 TL daha ikramiye alacak.

İKRAMİYE ALACAK KİŞİLERDE BELLİ OLDU

1.000 TL bayram ikramiyesi alacak kişiler arasında olup olmadığına merak edenler var. Şimdi ise bu konuya değinmek istiyoruz. 1.000 TL ikramiye alacak kişilerin SGK’dan maaş alan emekliler, yaşlılık ve ölüm aylığı alan kişiler, iş göremezlik raporu olup maaş alanlar olduğu söylendi. Bunların hepsinin haricinde bayram ikramiyesi alacak kişiler arasında şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, belirli bir dereceye gelip şampiyon olmuş sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlarda bayram ikramiyesi alarak Ramazan bayramında rahat bir nefes alacak.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.