Ramazan bayramı tatili kararı Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklandı

Ramazan ayında 1 haftayı geride bıraktığımız bugünlerde merak edilen sorulardan bir tanesi Ramazan bayramının 9 gün olup olmadığı oldu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi yetkililerinden verilen tatil haberine dair detayları haberimizde ele alıyoruz.


Ramazan bayramı tatili kararı Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklandı

Ramazan ayında 1 haftayı geride bıraktık ve vatandaşın en çok merak ettiği soru Ramazan bayramı tatili oldu. Bayram tatilinin 9 gün olup olmadığını merak edenlere bu haberimizde Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan tatil kararını bildireceğiz. Ramazan bayramında İstanbul’u boşaltacak ve trafiği ortadan kaldıracak karar belli oldu. Resmi tatiller takvimine göre, Ramazan bayramı resmi tatili 4 Haziran 2019 Salı günü başlıyor ve 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona eriyor.

CUMHURBAŞKANI TATİL OLMASINI UYGUN GÖRDÜ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi tarafından açıklanan bilgiye göre 3 Haziran 2019 Pazartesi günü kamu kurum ve kuruluşlarına tatil yarım gün olacak. Aynı şekillerde eğitim ve öğretim kurumlarında da 3 Haziran Pazartesi günü öğlene kadar eğitime devam edilecek. Arefe günü tatilin yarım gün olacağı biliniyordu fakat açıklamaya göre 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün tatil edildi. Özel sektöre firmaya göre değişecek Pazartesi günü yarım gün tatil kararı ile birlikte Ramazan Bayramı tatili 9 gün olmuş oldu.

MARMARA BÖLGESİ GÖÇ VERECEK

Tatilin 9 gün olmasıyla birlikte İstanbul’da Cuma gününden itibaren hafta sonu da birlikte olmak kaydıyla trafik başlayacak ve İstanbul boşalmaya başlayacak. İstanbul’dan çıkış noktalarında trafiğin yoğun olması bekleniyor. 8 Haziran Cumartesi günü ise İstanbul’a girişlerde trafiğin yoğun olması bekleniyor. Marmara bölgesinin tatil başlangıcında milyonlarca göç vereceği ve tatil sonlarına doğru yine milyonlarca göç alacağı düşünülüyor. Trafikte ise yüz binlerce araç olacak.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

CB bulutları diye tabir edilen ve pilotlar tarafından 'katil bulut' diye adlandırılan bulutlar sebebiyle dün İstanbul Havalimanı'nda bazı uçuşlar başka havalimanlarına yönlendirildi. Sosyal medyada ortaya çıkan 'yanlış yere havalimanı' iddialarına ise jet hızıyla DHMİ açıklaması geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.