Ramazan ayında Toplu iftar yasaklandı! Ramazan ayında iftar çadırı kurulacak mı?

Ramazan'da iftar çadırı olacak mı? Beştepe'de gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu. Ramazan ayı ile ilgili konuşan Erdoğan, toplu sahur ve iftarlara pandemi sebebiyle izin verilmeyeceğini belirtti.
Takip et
Ramazan ayında Toplu iftar yasaklandı! Ramazan ayında iftar çadırı kurulacak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Yalnızca ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacak” ifadelerini kullandı.

Kararla birlikte her Ramazan ayında düzenlenen Ramazan çadırı etkinliklerinin de bu yıl içerisinde pandemi sebebiyle yapılamayacağı görülüyor. Ramazan çadır organizasyonları genellikle yerel belediyeler tarafından yapılıyordu.

“KAFE VE RESTORANLARA BAZI KATKILAR SAĞLAYACAĞIZ”

Öte Yandan Erdoğan, “Kafe ve lokantalara bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamın sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek nakdi yardım yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.