Ramazan ayında raylı araç seferleri geceye kadar uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karara göre Ramazan ayı boyunca raylı araçlarda sefer saatleri uzatıldı. Gece 02.00’a kadar uzatılan araç seferleri vatandaş tarafından bir hayli ilgi görecek.


Ramazan ayında raylı araç seferleri geceye kadar uzatıldı

Ramazan ayına girmemiz ile beraber iftar ve sahur için vatandaşlar bir araya gelmeye başladı. 6 Mayıs 2019 günü başlayan Ramazan ayında ilk iftar ve sahur yapıldı. Dışarıda vakit geçirmek isteyen vatandaş için toplu taşıma saatleri tam anlamıyla işkence haline geliyordu fakat bu duruma bir çare bulunduğunu İBB sosyal medya hesaplarından duyurdu. Raylı araç seferlerinin Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri gece saat 01.00’a kadar uzatıldığı açıklandı. Bununla birlikte Cuma ve Cumartesi günleri bütün raylı araçlar İstanbul’da gece 02.00’a kadar hizmet vermeye devam edecek.

BANLİYÖ HATTINDA REKOR KIRILACAK

Şuanda 22.00’a kadar açık olan banliyö hattı da, yapılan açıklamaya göre gece saatlerine kadar çalışmaya devam edecek. Ramazan ayına özel olarak alınan bu karar İstanbul’da kalabalığı çok daha artıracak ama arkadaşların birlikte sahur ve iftar yapmasını da sağlayacak. Gece saatlerine kadar çalışacak raylı araçlarda aktif olarak kullanılan metro ve tramvay seferlerinin olduğu belirtiliyor. T3 Kadıköy-Moda, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyerloti hatlarına ise güncelleme yapılmadı ve hatlar normal sefer tarifesinde çalışmaya devam edecek.

HAFTA SONLARI KULLANIM ORANI ARTACAK

Ramazan ayında İstanbul’da en çok ziyaret edilen yerler arasında elbette Sultanahmet Camii ve yeni yapılan Çamlıca Camii olacak. Bunların haricinde İstanbul’da artık bir sembol haline gelmiş mekanlarda sık sık ziyaret edilmeye başlanacak. Cuma ve Cumartesi günleri İstanbul’da trafiğin ve aynı zamanda gece gezme oranlarının zirveye çıkacağı tahmin ediliyor. Özel araçla ulaşım haricinde vatandaş toplu taşıma kullanarak ailesiyle birlikte gezebilecek. Geceye kadar uzatılan sefer saatleri bir hayli ilgi görecek.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Ramazan ayında en uzun orucu Sinoplu vatandaş tutacak

Ramazan ayında en uzun orucu Sinoplu vatandaş tutacak

Ramazan ayı 6 Mayıs Pazartesi günü başlıyor ve sadece 29 gün sürecek. En uzun orucun Sinop'ta ve en kısa orucun Hatay'da tutulacağı cennet ülkemizde Ramazan ayı heyecanı şimdiden başladı. Dünya üzerindeki en kısa oruç zamanını da bu haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.