Rabia Naz Vatan'ın Tırnaklarından Erkek DNA'sı Çıktı

Rabia Naz Vatan davasında yeni bir detay ortaya çıktı. Adli tıp raporunda Rabia Naz'ın tırnaklarında bir erkek DNA'sına rastlandığı bildirildi.
Takip et
Rabia Naz Vatan'ın Tırnaklarından Erkek DNA'sı Çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BirGün'den Uğur Şahin'in aktardığına göre, baba Şaban Vatan kızı Rabia Naz'a yönelik Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi'nin 12 Ekim 2018 tarihli raporunda bir ayrıntı fark etti. Buna göre, Rabia Naz'ın tırnaklarından erkek DNA'sı çıktı.

TIRNAKLARINDAN ERKEK DNA'SI ÇIKTI

Söz hususu raporda, şu sözler vardı: "Rabia Naz Vatan'a ait olduğu bildirilen sağ el 3 tane tırnak örneği ve sol el 1 tane tırnak örneğinden; örneklerin içerdiği DNA miktarının azlığı, oransızlığı ya da bütünlüğünü yitirmiş olmasından doğabilecek nedenlerden sebeple sadece yüksek oranda DNA içeren Rabia Naz Vatan'a ait DNA profili belirlendi. Rabia Naz Vatan'a ait olduğu bildirilen aşağıdaki örneklerden en az biri erkek birden fazla kişiye ait olabilecek DNA profili bir arada karışık elde edildi. Söz hususu karışık DNA profilinin Rabia Naz Vatan'a ait DNA profilini içerdiği belirlendi."

Mesele ile alakalı açıklama yapan Şaban Vatan, şunları kaydetti:

"KANIT VARKEN NEDEN ÜZERİNE GİTMEDİLER"

"Avukatlarımızın ofisinde, evraklarda genel olarak inceleme gerçekleştiriyordum. Bu evrakı incelediğim zaman Avukat Ufuk Bey'e sordum, 'Bu DNA nedir' diye… O da, 'Tırnak incelemesinde erkek DNA'sı çıkmış, biz bunu savcıya verdik, bizim verdiğimiz hiçbir şeyi dikkate almadı' dedi. Tırnak arasından DNA çıkması, bir mücadele vermeye uğraşmış olduğunu kanıtlıyor. Avukatımız da aynı tespiti gerçekleştirdi. Bugün akşamüzeri şok oldum, kesin kanıt varken niçin üzerine gidilmedi? Bu kabul edilemez."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.