Rabia Naz Vatan’ı Hastaneye Götüren Ambulansın Şoförü İfadesini Değiştirdi

Rabia Naz Vatan davasında küçük kızı hastaneye götüren ambulans şoförü ifadesini değiştirdi. İlk ifadesinde, "Kan yoktu saçlarında her tarafı hızar tozu doluydu" diyen sürücü Mehmet Yetim, ifadesini değiştirerek ifadesi için pişman olduğunu söyledi.

Başta Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerini incelemek için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu mensubu milletvekillerine gönderilen soruşturma dosyasına göre olaya müdahale eden ambulans sürücüsü, baba Şaban Vatan’ın ‘detayları’ sormasının sonrasında ifade değiştirdi.

Soruşturma dosyasına göre, Rabia Naz’ı hastaneye götüren ambulans sürücüsü Mehmet Yetim, olay günü verdiği ifadesinde, “Çocuğu olay yerinde ilk gördüğüm zaman herhangi bir kan izi yoktu ama çocuğun saçından ayağına kadar her tarafına hızar tozu bulaşmıştı” şeklinde konuştu. Bu ifadeden bir müddet sonra baba Şaban Vatan, sürücü Yetim ile bir araya geldi. Rabia Naz’ın olay yerine yakın metruk bir binada kızının görüldüğünü hatırlatan Baba Vatan, sürücü Yetim’i buraya götürerek yerdeki tozları gösterdi ve benzeyip benzemediğini sordu.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre Yetim, bunun üstüne ifadesini değiştirerek, “Çocuğun her tarafı toz içerisindeymiş gibi anlaşılacak sözlerim doğru değildi. Abarttım. Sohbet ağzıyla ifade verdim. Böyle bir ifade verdiğim için pişmanım. Esasında çocuğun saçlarında çok küçük toz parçaları vardı” şeklinde konuştu.

Amca Muhammet Vatan ise ifadesinde hastaneye getirildikten, ortalama iki saat sonra ölüm haberini aldıklarını bildirerek, “Savcı ölüm haberini verdikten sonra beni morga aldı. Otomobil çarptığını söyledim ama bana ‘Bulgularımıza göre düştü’ şeklinde konuştu” biçiminde ifade verdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı