adplus-dvertising

PYD/YPG Suriye yapılanmasında aktif görev alan terörist Konya’da yakalandı

Konya’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Suriye’de PYD/YPG terör örgütünde aktif görev alan şahıs yakalanarak cezaevine yollandı.
Takip et
PYD/YPG Suriye yapılanmasında aktif görev alan terörist Konya’da yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince YPG/PYD terör örgütünün Suriye yapılanmasında aktif görev alan yabancı uyruklu bir şahsın Konya’ya geldiği bilgisine ulaşıldı. TEM ekiplerinin yürüttükleri çalışmalar sonucunda PYD/YPG terör örgütüne bağlı “Asayiş Kobani” adlı grup içerisinde görev aldığı belirlenen terörist, Ereğli ilçesinde yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

PYD/YPG Suriye yapılanmasında aktif görev alan terörist Konya’da yakalandı

Şüpheli, alınan ifadesinde kendisinin ‘Asayiş Kobani’ adlı grup içerisinde bir müddet silahlı eğitim aldığını ve eğitimden sonra Suriye’de şehir içine ve köylere atamalarının yapıldığını ve bu grubun sözde şehir içi güvenlik görevini yaptıklarını ifade etti.

Örgüt ismine görev yaptıkları bir karakol bulunduğunu söyleyen şahıs, bu karakolda şehir içinde uygulama noktası kurarak burada kontrol sağladıklarını, bu grubun öte yandan bayan suçlularla ilgilenmesi için ‘Asayişa Jin’ adlı bayan örgüt üyelerinden oluşan bir yapılanmanın bulunduğunu beyan etti.

TEM Şube Müdürlüğünce “Silahlı Terör Örgütüne Mensup Olma” suçuyla adliyeye sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine yollandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.