Pütürge’de 31 Mart Seçimlerinde 2 Kişinin Öldüğü Olayda Mahkeme Kararını Açıkladı

Malatya’nın Pütürge ilçesinde seçimlerde 2 kişinin ölmesi ile sonuçlanan olayda karar açıklandı. Mahkeme 4 sanığa 2’şer defa müebbet hapis cezası verdi.

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 31 Mart’taki yerel seçimlerde oy verme işlemi esnasında 2 kişinin ölümü, 1 kişinin yaralanmasıyla neticelenen kavgaya ilişkin davada, 4 sanık ikişer defa müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Güvenlik gerekçesiyle Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Ö.S., Ö.S. ve A.S. ile tutuksuz sanık C.K., bulundukları faklı illerdeki ceza infaz kurumlarından Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Tutuklu sanıklardan H.S., rahatsızlığı gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

Sanık ve maktul avukatları salonda hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanıkların son savunmalarını aldıktan sonra kararını açıkladı. Heyet, tutuklu sanıklar Ö.S., Ö.S., A.S. ve H.S.’ye iki kişiyi öldürmek suçlarından ikişer defa müebbet, bir kişiyi yaralamaktan 1 sene 2’şer ay hapis, tutuksuz sanık C.K.’ye ise 4 sene 2 ay hapis cezası verdi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, duruşma sebebiyle adliye çevresinde güvenlik önlemi aldı.

NE OLMUŞTU?

Pütürge ilçesi Bölünmez Mahallesi’ndeki ilkokulda 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri esnasında sandık görevlileri ile yaşlı çiftin kabine beraber girip oy kullanmak istemesi üstüne münakaşa çıkmış, kavgaya dönüşen olayda silahla vurulan Hasan ve İlyas Aktaş yaşamını yitirmiş, Ali Aktaş yaralanmıştı.

Olayla alakalı tutuklanan 5 sanıktan C.K., önceki duruşmalarda tahliye edilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı