adplus-dvertising

Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!

Anna Chapman, sosyal medyada popüler olmadan önce Rusya’da oldukça gizemli bir yaşam sürdürüyordu. Putin’in gizli ajanı olarak Kremlin ismine bilgi toplamak için Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilen Chapman, şifreli iletişim kanalının ifşa edilmesi üstüne casus olduğu gün yüzüne çıktı. Chapman, ajanlık görevinin sona ermesinden sonra sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı.
Takip et
Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Kremlin ismine görevlendirilen kızıl ajan Anna Chapman, popüler bir derginin anketinde en seksi 100 kadın arasına girmeden önce oldukça karanlık bir görev üstleniyordu. Volgograd’dan Chapman, Amerika Birleşik Devletleri içinde operasyonlar yürütmekle görevli gizli bir programın parçasıydı.

Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!Chapman’ın ABD’deki gizli çalışması, Adalet Bakanlığı tarafından Yasadışı Program olarak adlandırıldı ve keşfi, Amerikan topraklarında bulunan en büyük casusluk halkalarından biriydi. Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!Aktif olduğu sırada Obama yönetiminin bir kabine üyesini baştan çıkarmaya çalıştığı ve görevini yerine getirmeye çok yaklaştığı ileri sürüldü. Başarılı olsaydı, Chapman son derece hassas hükümet içi bilgilere erişim elde edebilirdi.Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!Bir ABD ajanı onunla iletişim kurmak için sadece Kremlin ve kişisel amirinin bilebileceği bir gizli kod kullanması neticesinde yakalandı. Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!Amerika’daki bir mahkemede yargılanan Chapman, içinde bulunduğu oluşumu tutuklamak için lüzumlu bilgilere yalnızca kendisinin sahip olabileceğini ifade etmesinin sonrasında vatana ihanetten 25 sene hapis cezasına çarptırıldı. Putin’in ifşa olan güzel casusu Anna Chapman paylaşımlarıyla olay oldu!FBI tarafından Chapman ve öbür dokuz ajan yakalandıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya arasındaki bir mahkum takasında takas edildi ve İngiliz pasaportu iptal edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.