adplus-dvertising

Putin, yeni yaptırımlara yönelik kararname imzaladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesine yaptırım uygulayan ülkelere ve kuruluşlara yönelik ekonomik tedbirleri içeren yeni bir kararname imzaladı.
Takip et
Putin, yeni yaptırımlara yönelik kararname imzaladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sürerken, birçok ülkenin Rusya’ya yaptırım uygulaması üstüne Rusya tarafından da misilleme yaptırımlar gelmeye devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’ya yaptırım uygulayan ülkelere ve uluslararası kuruluşların dostane olmayan eylemleri sebebiyle yeni bir kararname daha imzaladı. Kremlin’de yayınlanan kararnamede, “Rusya Federasyonu’nu yasadışı olarak kısıtlamaya yahut yoksun bırakmaya yönelik düşmanca ve uluslararası hukuka aykırı eylemleri sebebiyle ülkenin ulusal çıkarlarını, Rusya Federasyonu vatandaşlarını ve mülkiyet haklarını korumaya yönelik yeni tedbirler alınmıştır” dendi.

Yeni kararnameye göre Rus hükümetine 10 gün içinde yaptırıma tabi tutulmuş kişilerin listesini onaylaması ve sınıflandırmak için ek şartları tespit etmesi, yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve kararname uyarınca yasaklanması talimatı verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.