Putin, Ukrayna’nın NATO açıklamasına isyan etti! “Kandırdılar”

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin dün Twitter’dan yaptığı paylaşımla NATO’ya kabul edileceklerinin doğrulandığını açıklamasının sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, vaziyete tepki göstererek, endişe işittiğini ifade etti. Putin, “Aferin size! Haklısınız, bizi çocuk gibi kandırdılar. Her şeyi kağıda dökmek gerekir” ifadelerini kullandı.
Takip et
Putin, Ukrayna’nın NATO açıklamasına isyan etti! “Kandırdılar”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO‘nun Ukrayna‘yı kabul etmesinin sonrasında NBC’den Kim Simmons’ın sorularını cevapladı.

UKRAYNA, NATO’YA KABUL EDİLECEK

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, NATO’nun Ukrayna’yı ittifaka mensup olarak kabul edileceğini doğruladıklarını belirtti.

“UKRAYNA’NIN NATO’NUN BİR PARÇASI OLACAĞI DOĞRULANDI”

Zelenskiy, “NATO partnerlerimizin yüz yüze kaldığımız zorluklar konusundaki anlayışını takdir ediyorum. Liderler, Ukrayna’nın ittifakın bir mensubu olacağını doğrulayarak, ‘Üyelik Eylem Planı’nın (MAP) bu sürecin mühim bir parçası olduğunu söyledi. Ukrayna, Avrupa-Atlantik güvenliğinin sağlanmasında oynadığı rol konusunda hak ettiği takdiri görmeli” ifadelerini kullandı.

”BİZİ ÇOCUK GİBİ KANDIRDILAR”

Putin, askeri bloğun Doğu Avrupa yönündeki genişlemenin iki dalga halinde gerçekleştiğini anımsattı. NBC muhabiri Simmons, “Genişlemeyeceği vaadi nerede yazılmış?” diyerek itiraz etti. Rusya Devlet Başkanı, bu itiraza şu tepkide bulundu: “Aferin size! Haklısınız, bizi çocuk gibi kandırdılar. Her şeyi kağıda dökmek gerekir”.

”RUSYA, ABD VE AVRUPA İÇİN TEHDİT Mİ YARATMIŞ?”

İttifakın neden doğuya genişleyerek altyapısını Rus sınırlarına yaklaştırdığını soran Putin, “Sonra bizim saldırgan davrandığımızı söylüyorsunuz. Nedenmiş o? Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra Rusya, ABD ve Avrupa ülkeleri için tehdit mi yaratmış?” açıklamasında bulundu.

”DÜZENLİ TATBİKATLAR YAPIYORUZ”

Rusya’nın büyük harcamalar yaptığını dile getiren Putin, “Bunun karşılığı ne oldu? NATO’nun altyapısı sınırlarımızda. Ve sonra birilerini tehdit ettiğimizi mi söylüyorsunuz? Evet, düzenli tatbikatlar yapıyoruz, ordumuz için ani tatbikatlar da yapıyoruz. Bu neden NATO ortaklarını endişelendirmeli? Bunu anlamıyorum” diyerek konuştu.

“NATO, BİR ŞEYLER PLANLIYOR”

NATO’nun siber alandaki güçlenmeyle alakalı görüşünü de söyleyen Rusya Devlet Başkanı, “NATO, siber alanı savaş meydanı ilan ettiyse bir şeyler planladığı, bir şeyler hazırladıkları manasına geliyor. Elbette bu vaziyet bizi endişelendirmiyor olamaz” yorumunda bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.