adplus-dvertising

Putin, Ukrayna’da ele geçirdiği bölgelerde bağımsızlık ilan etti!

Ukrayna topraklarında bazı bölgeleri işgal eden Rusya'dan yeni bir hamle geldi. Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin, ordunun ele geçirdiği iki bölge olan Herson ve Zaporijya için bağımsızlığını içeren kararnameyi imzaladı.
Takip et
Putin, Ukrayna’da ele geçirdiği bölgelerde bağımsızlık ilan etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Putin’in bu hamlesi bütün dünyada tepkiye sebep olurken AB ve ABD’nin Ukrayna cephesi için yeni adımlar atacağı düşünülüyor. Önceki gün Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya’de Rus ırkçılar tarafından gerçekleştirilen referandum tüm dünyanın tepkisine sebep oldu.

BAĞIMSIZLIK KARARLARINI ONAYLADI

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’ya katılmak isteyen Herson ve Zaporijya bölgelerinin sözde bağımsızlıklarını tanıyan kararnameleri imzaladı. Putin’in hamlesinden sonra tüm gözler ABD ve Ukrayna cephesine çevrildi. İki ülkenin kısa süre içerisinde Putin’in bu hamlesiyle ilgili yeni adımlar atması bekleniyor.

BÖLGEDE NELER YAŞANMIŞTI?

Ukrayna’daki ayrılıkçı yönetimlerin Rusya’ya katılmak için düzenlediği referandumlar Ukrayna’daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki sözde Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri ile Rus ordusunun ele geçirdiği Herson ve Zaporijya bölgelerinde Rusya’ya bağlanmak için 23-27 Eylül’de referandum düzenlenmişti. Bölgelerdeki sözde seçim komisyonlarının kesin olmayan verilerine göre, referandumlardan “Rusya’ya bağlanma” kararı çıkmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.