Putin, nükleer evrak çantasını tatilde bile yanından ayırmıyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Sibirya’daki tatili esnasında nükleer evrak çantasının yanında olup olmadığı sorulan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, lüzumlu iletişim araçlarının nerede olursa olsun Putin’in yanında olduğunu söyledi.
Takip et
Putin, nükleer evrak çantasını tatilde bile yanından ayırmıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Basın toplantısında konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov’a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Sibirya’daki tatili esnasında nükleer evrak çantasının yanında olup olmadığı soruldu. Peskov, stratejik olanlar da dahil olmak üzere lüzumlu iletişim araçlarının nerede olursa olsun Putin’in yanında olduğunu söyledi.
Peskov, “Stratejik iletişim de dahil olmak üzere lüzumlu bütün iletişim araçları, ister Rusya ister dünyanın herhangi bir ülkesi olsun nerede olursa olsun her zaman başkanın yanındadır” ifadelerini kullandı.

HAFTA SONUNU SAVUNMA BAKANI İLE SİBİRYA’DA GEÇİRDİ

Dün Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hafta sonunu Sibirya’da geçirdiği bildirilmiş ve Başkan Putin’e Savunma Bakanı Sergei Shoigu’nun eşlik ettiği ifade edilmişti. Peskov basına yaptığı açıklamada, hafta sonunu Sibirya bölgesinde geçiren Başkan Putin ve Bakan Shoigu’nun arazi aracı kullandığını ve Sibirya taygasında yürüdüğünü söylemişti. Öte Yandan Bakan Shoigu’nun, Başkan Putin’e ahşap el sanatları ile uğraştığı atölyesini gezdirdiği ifade edilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.