Putin Konuştu, Greta Thunberg Biyografi ile Cevapladı

16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, Rusya lideri Vladimir Putin'in açıklamalarının ardından Twitter biyografisini bir defa daha değiştirdi.
Takip et
Putin Konuştu, Greta Thunberg Biyografi ile Cevapladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamaları ile alakalı heyecanını paylaşmadığı ve ‘iyi fakat yeterince bilgilendirmediğini’ söylemesinin bir gün ardından Greta, Twitter’daki biyografisine bu sözleri eklemişti. Fakat Greta, bugün de bir değişiklik yaparak, göndermelerden vazgeçti.

BİYOGRAFİSİNİ YİNE DEĞİŞTİRDİ

Greta, sayfasının biyografi bölümüne yalnızca “16 yaşında Asperger sendromlu iklim ve çevre aktivisti” sözlerini yazdı.

Greta, Putin’den evvel Trump’a da bu şekilde cevap vermişti.

TRUMP'A DA BENZER ŞEKİLDE CEVAP VERMİŞTİ

Trump, BM İklim Zirvesi’nde Greta’nın kıyamet ikazı tarzındaki ateşli konuşması ile dalga geçmek için "Parlak ve harikulade bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu genç bir kıza benziyor. Görmesi çok hoş" diye tweetleyince, Greta da Twitter biyografisinde kendini "Parlak ve harikulade bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu bir genç kız" diye yazmıştı.

Putin ise, Greta’nın iklim değişikliği için hamle yapılması isteğinde bulunduğu açıklamasıyla alakalı duyulan genel heyecanı paylaşmadığını, birilerinin çocukları kendi çıkarları için kullanmasının kınanması gerektiğini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.