adplus-dvertising

Putin, Erddoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye geliyor! gündemde Ukrayna var…

Kremlin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetini kabul eden Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’ye gideceğini duyurdu. Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasında oluşan gerilimi çözebilmek için iki ülke liderini bir araya getirmek istediğini söylemişti.
Takip et
Putin, Erddoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye geliyor! gündemde Ukrayna var…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün akşam canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’i Türkiye’ye davet ettiklerini ve kendisinden yanıt beklediklerini de belirtti.

Bu gelişmenin sonrasında Kremlin tarafından bugün yapılan açıklamada Putin’in bu daveti kabul ettiği ve Türkiye’ye geleceği duyuruldu.

Putin, Erddoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye geliyor! gündemde Ukrayna var…

UKRAYNA KRİZİ GÜNDEME ALINACAK

Söz konusu davet, Rusya’nın Ukrayna sınırına askeri yığınak yapması ardından gerilimin ciddi ölçüde tırmandığı bir döneme denk geliyor. Kremlin yetkilileri, Erdoğan’ın davetine ilişkin, Ukrayna hükümetine etki edebilecek girişimlere sıcak baktıklarını belirtmişti. Fakat Moskova, Ukrayna’daki gerilimin sona ermesi için Kiev’in Minsk Anlaşmaları kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini ve Ukrayna’nın doğusundaki milis kuvvetleriyle doğrudan temas kurması gerektiğini vurguluyor.

“BARIŞ ORTAMININ YENİDEN TESİSİNE GİDEN YOLU AÇABİLİRİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da iki ülke arasında meydana gelen krize yönelik olarak, “Ülkemiz Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve egemenliğine en başında beri destek verdi. Rusya’nın Kırım’ın ilhakı başta olmak üzere Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne yönelik adımlarına karşı net bir tutum sergiledik. Biz şu anda sayın Putin’i de ülkemize davet ettik. İki lideri arzu ederlerse ülkemizde bir araya getirerek, barış ortamının tekrardan tesisine giden yolu açabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.