adplus-dvertising

Pucca lakaplı sosyal medya fenomeni Pınar Yıldırım’a hapis istemi!

‘Pucca’ adıyla tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Yıldırım hakkında twitter paylaşımı sebebiyle “halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 1 seneye kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
Takip et
Pucca lakaplı sosyal medya fenomeni Pınar Yıldırım’a hapis istemi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya paylaşımı sebebiyle gözaltına alınan ve serbest bırakılan ‘Pucca’ takma adlı sosyal medya fenomeni Pınar Yıldırım hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Pınar Yıldırım’ın twitter isimli sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla “@PuCCaa” adlı hesabından 19 Temmuz 2020 tarihinde “O kadar eşcinselli dizi izledim, film üzerine film bitirdim yok yok yok! Hala erkek denilen aşağılık, karaktersiz cinsiyetten hoşlanmıyorum… “biçiminde paylaşım yaptığı anlatıldı.

“SUÇ İŞLEME KASTIM YOKTU”

Pınar Yıldırım’ın ifadesinde, o dönem eski eşi Osman Karagöz ile evli olduğunu, eski eşinin twitter hesabından kendisini kastederek ‘sabahtan akşama kadar eş cinselli film izliyor’ diyerek bir paylaşım yaptığını, yaptığı bu paylaşımın ona istinaden olduğunu, karşılıklı atışmalar olduğu, bunun dışında bir maksadı olmadığını söylediği söylendi. O dönemde tweetin tepki almadığını belirten Yıldırım, paylaşımdan yanlış bir çıkarım yapıldığını, suç işleme kastının olmadığını söyleyerek suçlamayı kabul etmedi.

1 SENEYE KADAR HAPİS İSTEMİ

Söz konusu paylaşımın aşağılama kastıyla yapıldığının kaydedildiği iddianamede, şüpheli Pınar Yıldırım’ın “Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 seneye kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse Yıldırım’ın yargılanmasına başlanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.