PUBG ücretsiz mi oluyor? İndirmeden önce dikkat edilmesi gerekenler

Oyunculara sunulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi gören ve bilgisayarlarda gördüğü ilginin ardından mobil cihazlara ve oyun konsollarına da giriş yapan PUBG, bu kez fiyatıyla gündeme geldi. PUBG’nin yapımcısına yakın bir kaynaktan sızan bilgiye göre PUBG’nin tamamen ücretsiz olma durumu söz konusu. PUBG tamamen ücretsiz mi oluyor? PUBG ücretsiz yüklenebiliyor mu?
Takip et
PUBG ücretsiz mi oluyor? İndirmeden önce dikkat edilmesi gerekenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir sızıntı, “PUBG ücretsiz mi oluyor?” sorusunu tekrar gündeme getirdi. Yapılan sızıntıya göre, PlayerUnknown’s Battlegrounds, kısa adıyla PUBG yakında oynaması ücretsiz (free-to-play) bir oyun olabilir.

PlayerIGN isimli Twitter hesabının paylaştığı bilgiye göre PUBG, free-to-play yani ücretsiz bir oyun haline gelebilir. Yapımcı şirketin henüz bu konuda çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekilirken, PUBG’nin gelecek aylarda ücretsiz erişime açılması bekleniyor.

PUBG’nin ücretsiz dağıtılma iddiası aslında yeni değil. 2019 yılında da yine PUBG’nin ücretsiz olacağı yönünde bir takım iddialar ortaya atılmış, ancak yapımcı şirket herhangi bir aksiyon almamıştı. O günden bu yana yenilenmeye devam eden ve oyuncu kitlesini genişleten PUBG’nin ücretsiz olması halinde kitlesini daha da büyüteceği ve oyun içi satın alımlarla gelir modelini artıracağı konuşuluyor.

PUBG ile ilgili söylentilerin artması ile birlikte oyuncularda da haklı bir bekleyiş başladı. Ancak haberin başında da belirttiğimiz üzere yapımcı şirket, bu sürece resmen dahil olmuş değil ve herhangi bir açıklama yapılmadı.

DAHA ÖNCE DE İSTENMİŞ

PUBG sızıntısını yapan kullanıcıya göre, PUBG’nin 2019 yılında yine ücretsiz olması istenmiş ancak oyuncuların verdiği reaksiyonlar yeterli bulunmamış. Fakat sızıntıyla birlikte aradan geçen yılların ardından yine PUBG’nin ücretsiz olma ihtimali doğmuş durumda.

Popüler Battle Royale oyununun ücretsiz olup olmayacağı henüz kesin olarak ise bilinmiyor. Çünkü sızıntı henüz doğrulanamadı. Fakat PUBG ücretsiz olacak söylentisi şimdiden oyun gündeminde kendine yer buldu.

KRAFTON, PUBG İÇİN ÜCRETSİZ BİR MODELİ BENİMSEYEBİLİR

PUBG oyuncusu tarafından ortaya çıkan iddialara göre, oyunun ücretsiz olabileceği dile getirildi. PlayerIGN kullanıcı isimli bir Twitter kullanıcısı, şunları aktardı: “Sızıntı; PUBG, ücretsiz olmak istiyor. Önümüzdeki ay ücretsiz olarak oyuncu tepkilerini ölçecekler. 2019 yılında da ücretsiz denemesi yapmışlardı. Fakat deneme sürecinde istedikleri tepkisi alamamışlardı.”PlayerIGN’ye göre Krafton, yeni model üzerinde önümüzde ay bir deneme yapacak. Bir hafta ya da belirledikleri değerlendirme sürecine göre oyun ücretsiz hale gelecek. Yeni model üzerinde çeşitli reklamlar uygulayarak PUBG’nin ücretsiz olduğu tanıtılacak. Oyuncular tarafından gelen tekiplere göre, ücretsiz modelin daha kârlı olduğu görülürse, oyun ücretsiz olarak sunulacak.

Ancak hatırlanacağı üzere, PUBG bu modeli 2019 yılında deneyimlemişti. Hafta sonları oyunun ücretsiz olarak sunulması denemelerinin ardından, oyun makul bir ücrete satılmaya devam etmişti.

PUBG ücretsiz mi oluyor? İndirmeden önce dikkat edilmesi gerekenler

Sistem gereksinimleri

Minimum:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
Önerilen:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.