adplus-dvertising

PUBG Lite veda ediyor, erişim engellenecek

Battle royale oyunlarını popülerleştiren ve rakiplerine ilham veren oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds’un, güçlü olmayan telefonunuzdan üst düzey oyun bilgisayarlarınıza kadar her cihazda oynayabileceğiniz birkaç ayrımlı sürümü bulunuyor.
Takip et
PUBG Lite veda ediyor, erişim engellenecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gelen son bilgilere göre Nisan ayının sonunda PUBG Lite‘a erişim engellenecek. 30 Mart’tan itibaren ise oyunun indirme seçeneği erişime kapatılacak.

PUBG Lite Nisan sonunda kullanıcılarına veda ediyor
Oyunun yayıncısı Krafton hayranlarına yaptığı açıklamada, bu durum için kesin bir neden belirtmedi. Bu konu hakkında yaptığı bir diğer açıklamada:

“Şaşırtıcı sayıda PUBG LITE hayranından gelen tutku ve destek için yürekten minnettarız. COVID-19 salgınının yorucu zamanlarında, PUBG LITE’ın hayranlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sağladığını umuyoruz. Ne yazık ki, çok tartıştıktan sonra zor bir karar verdik ve yolculuğumuzun sona ermesinin vaktinin geldiği kararına vardık. PUBG LITE hizmetinin 29 Nisan 2021’de sona ermesinin planlandığını üzülerek bildiririz.” ifadelerine yer verdi.

Oyunun kapatılacağının haberi, oyun yayıncısının geçen Kasım ayında PUBG Lite’ın oyun içi para sistemini kaldırdıktan sonra tamamen ücretsiz oynanacağını duyurmasının ardından geldi. Oyun, Ocak 2019’da Tayland’da beta olarak piyasaya sürülmüştü. Aynı yılın Ekim ayında Avrupa bölgesinde erişime açıldı. Kısa sürede tahmin edilenden daha fazla ilgi gören PUBG Lite, ülkemizde de çok sevilen bir oyundu.

PUBG Lite veda ediyor, erişim engellenecek

PUBG Lite nasıl bir tecrübe sunuyordu ?

Oyun Türkiye için 24 Mayıs 2019’da kullanıma sunuldu. Oyun, normal ve ücretli olan PUBG sürümüne göre çok fazla ayrım içermiyor. Oyun içerisine girdikten sonra çok rahat bir oyun tecrübei sunan Lite sürüm, kullanıcıları oldukça memnun ediyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.