PUBG Lite Launcher hatası nasıl çözülür?

PUBG Lite launcher hatası birçok oyuncunun canını sıkmaya devam ediyor. Bu hatanın çözümü biraz karışık olduğundan dolayı çoğu kişi oyunu silip yeniden yüklemeyi denese dahi aynı hatayla karşılaşmaya devam ediyor. Peki pubg lite launcher.exe hatası nasıl çözülür? PUBG Lite Launcher başlatılamadı ne demek?
Takip et
PUBG Lite Launcher hatası nasıl çözülür?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

PUBG Lite Launcher hatasının neyden kaynaklandığı henüz bilinmese dahi bu hatayı çözen birçok farklı yöntem bulunuyor. Bu içeriğimizde tüm PUBG Lite Launcher hatalarına ve bu hataların çözümlerine değineceğiz.

Birçok farklı sebepten kaynaklanan PUBG Lite Launcher hatası nasıl çözülür?

Özel Başlatıcı Kullanmak

PUBG Lite’ın dosya konumunda bulunan launcher’ı kullanarak oyuna tekrardan giriş yapabilirsiniz. Bu launcher oyunu kurduğunuz dosya uzantısının içerisinde olacak. Eğer özel başlatıcıyı bulamadıysanız aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulayın.

Oyunun dosya konumunu açın

“Client” dosyasını açın

“PUBGLite” özel başlatıcısını açın

Çıkan “Please run from launcher” uyarısından sonra oyunu başlatın

Launcher’ı kapatıp açın

PUBG Lite launcher’ını yeniden açarak bu hatanın üstesinden gelmeyi başaran birçok oyuncu bulunuyor. Launcher’ı tamamen kapatıp oyunu yönetici olarak çalıştırmayı denemelisiniz. Böylelikle hata gidecektir. Eğer aynı hatayı almaya devam ediyorsanız bir diğer çözüm yollarını deneyin.

PUBG Lite Launcher hatası nasıl çözülür?

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Launcher, internet bağlantısına ihtiyaç duyduğundan dolayı oyuna bağlanmadan önce bağlantınızı kontrol edin. Eğer internetinizde bir sorun varsa müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Böylelikle internetinizdeki sorunlar düzelecek.

Eksik dosyalar

Oyunun eksik dosyaları bulunuyorsa PUBG Lite Launcher hatası gibi daha birçok farklı hatayla karşılaşabilirsiniz. Oyunun güncel ve dosyalarının eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra oyuna tekrardan bağlanabilirsiniz.

Sürücüleri güncelleyin

Yeni nesil ekran kartına sahipseniz sürücülerinizin güncel olduğundan emin olmalısınız. AMD ve NVIDIA ekran kartlarının kendine özel sürücüleri bulunmakta. Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayarak sürücü ekranınızı açabilirsiniz. Ardından ayarlardan grafik kartınızın sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir güncelleme varsa kısa bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu güncelleme esnasında ekranınızda gidip gelmeler olabilir bunlar gayet normal olduğundan şüphelenmenize gerek yok.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.