PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü ve Süre Sınırını Kaldırma

Telefon ve bilgisayar kullanıcıları, son zamanlarda pubg izleme sınırı aşıldı hatası isimli hatayla karşı karşıya kalmaktalar. PUBG izleme sınırı aşıldı hatasından dolayı birçok oyuncunun oyun keyfi yarıda kesiliyor. Bu hatanın çözümüyse oldukça basit. PUBG İzleme sınırı aşıldı hatası nedir? PUBG İzleme sınırı nasıl kaldırılır?
Takip et
PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü ve Süre Sınırını Kaldırma
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

PUBG izleme sınırı aşıldı hatası son zamanlarda telefon ve bilgisayar kullanıcılarını rahatsız ediyor. Bu PUBG hatasıyla uzun süre oyun oynadığınız zaman karşı karşıya kalabilirsiniz. PUBG izleme sınırı aşıldı uyarısından kurtulmak istiyorsanız aşağıda bulunan hata çözümlerini sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Nedir?

PUBG; erişim sağladığı 200 milyonluk kitle itibariyle, günümüzde dünyanın en önemli oyunları arasına girdi. Gencinden yaşlısına kadar birçok yaş grubunda, olumlu izlenimler yarattı. Oyunun yasaklanacağı söylentileri hatta pubg izleme sınırı aşıldı bile insanları tedirgin etmeye yetti.

PUBG’nin yapımcı firması Tencent, herhangi bir olumsuzluğa karşı savunma hamleleri yapmayı uygun gördü. Oyunun yasaklanmasının önüne geçmek amacıyla, ilk olarak bağımlılığıyla uygulama sayesinde mücadele başlatıldı. Yeni yapılan güncelleme, oyuncuların günlük olarak maksimum 4-6 saat aralıksız oyun oynamalarına izin verdi.

Yani bu hatayla karşılaşmanızın, birincil sebebi olarak siz değil tamamen oyunun kendisi bulunmakta. Kısacası sorunla karşılaşmanız, artık biraz ara vermenizin iyi olacağını düşündürmek için tasarlandı.

Bu hatayı almanızın asıl sebebi ise aralıksız olarak 4-6 saat arası oynadığınızda göz sağlığınıza zarar vereceğinizden dolayı, oyunun sistemi otomatik olarak sizlere “PUBG izleme sınırı aşıldı” şeklinde bir mesaj gönderiyor ve engel koyuyor.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü ve Süre Sınırını Kaldırma

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası çözümü

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatasını çözmek için birkaç dosya silmeniz gerekiyor.

Bu hatanın çözümü bulunuyor olsa da sağlığınızın için bu hatayı kapatmamanızı tavsiye ediyoruz. Oyunu aralıksız oynamak yerine, aralıklı olarak 1 veya 2 saat oynayabilirsiniz.

Hem göz sağlığınız için hem de cihazlarınızın ömrü için bu daha yararlı olur. Telefon üzerinde hatanın nasıl kapatılacağı henüz bulunamadı, bu yüzden aşağıda bulunan adımlar sadece emülatör kullanıcıları için geçerli.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü ve Süre Sınırını Kaldırma

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı PC

İzleme sınırı aşıldı sorunuyla sıkça karşılaşıyorsanız bir süre oyuna ara vermeyi deneyebilirsiniz. Uzun süre boyunca oyun oynamanın ciddi zararları bulunmasına rağmen PUBG izleme sınırı aşıldı PC çözümünü arıyor olabilirsiniz. Bu hatayı çözmek oldukça basit olsa da bu işlemi gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi bir daha düşünmelisiniz. Aynı zamanda her ne kadar farklı yöntem deneseniz dahi PUBG izleme sınırı aşıldı hatasıyla ara ara karşılaşabilirsiniz. O zaman bu çözümler niye var? Sorularını duyar gibiyim. Listemizdeki bu çözüm yöntemleri hatalarla karşılaşma oranınızı önemli ölçüde düşürüyor. Hatanın tamamen kaldırılamamasının sebebiyse Tencent, oyuncuların iyiliğini düşünmesinden kaynaklanıyor.

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası çözüm

Emülatör üzerinde oynuyorken izleme sınırı aşıldı hatası alıyorsanız, oyundan ve emülatör üzerinden ilk olarak çıkış yapmalısınız.

Hata emülatörden olduğundan dolayı ise “Bilgisayarım” bölümüne girmeli ve daha sonra “C:/Users/Kullanıcı adı/AppData/Local/Ts/Game/Saved/Config/WindowsNoEditor/” dosyalarına sırasıyla giriş yapmalısınız.

PUBG erişiminizi, mevcut bilgisayarınız üzerinden kapatınız.

Sonrasındaysa bilgisayarınızın çalıştır kısmına ya da klasör arama kısmına aşağıdaki dizini düzenleyip yapıştırınız.

C:\Users\[User ID]\AppData\Local\TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor\ dizinine ulaşınız.

Dizine ulaşmakta zorluk yaşıyorsanız, dosya konumuna manuel tıklamalara ulaşabilirsiniz.

Karşınızda göreceğiniz GameUserSetting.ini dosyasını, sabit diskinizden tamamen siliniz.

PUBG oyun dosyalarını, yeniden Steam üzerinden kontrol ettiriniz.

Oyunu yeniden başlatınız.

İşlemi tamamladığınız takdirde sıkıntısız bir şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Kilit Bilgi: Kullanıcı adınız bölümüne, kendi user ıdnizi girmeniz gerekmektedir.

Bu sildiğiniz dosya PUBG Mobile hesabınızın tüm ayrıntılarını kayıt altına aldığından dolayı, bu dosyayı silmeniz ile beraber 5 saat sınırını da ortadan kaldırmış olacak ve bu hata ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Yukarıda bulunan dosyalara tek tek girmek yerine ise bilgisayar arama yerine “%appdata%” yazarak da giriş sağlayabilirsiniz. Ancak az önce de söylediğimiz gibi bu hatayı çözmek yerine kendinize belirli sınırlar koyarak oynamak sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Mobil

Hatayla karşılaşan kullanıcılar, pubg izleme sınırı aşıldı konusundaki sorunlarına yönelik, çözüm yollarını paylaşmaya devam edecekler. Bu hatanın henüz mobil cihazlardan çözümü bulunmuyor.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü Steam

Steam üzerindeki PUBG’de de izleme sınırı aşıldı hatası sıkça oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu hatayı çözmek istiyorsanız tıpkı emülatördeki çözüm yöntemine benzer bir işlem yapmanız gerekecek. Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere yeni oyuncuların neredeyse tamamı bu sorunla karşılaştıklarında paniklemeye başlıyor. Bu duruma verilen tepki çoğunlukla uyarıyı ve oyunu kapatıp PUBG’yi tekrar açmak oluyor. Ancak oyunun dosyalarında kurulu olan bir yazılım sayesinde oyunu tekrardan aktif edemiyorsunuz ve birkaç saat beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.