PTT Kargomat ile temassız kargo dönemi başlıyor!

PTT Kargomat Nedir? PTT Kargo, koronavirüs salgını sürecinde yeni bir hizmete başladı. Salgın sürecinde vatandaşların en çok dikkat ettiği konu kargolar. Kargoların teslimi, paketlerin alınması konusunda hassas olan vatandaşlar PTT Kargomat ile tanıştı. PTT Kargomat nedir, nasıl çalışır konusunu merak edenler temas etmeden kargo teslimi nasıl yapılır sorularına cevap arıyor.

PTT Kargomat Nedir? Koronavirüs salgını sürecinde kargo alımı ve teslimatı ile alakalı vatandaşların en çok dikkat ettiği konulardan. satın aldığı ürünleri temassız bir biçimde teslim almak isteyenler PTT Kargomat kullanabiliyor. PTT Kargomat nedir, PTT Kargomat nasıl kullanılır merak eden vatandaşlar haberimizde bütün detaylaru bulabilirler…


PTT KARGOMAT NEDİR?

ePttAVM.com üstünden, desi bilgisi ve ürün tipi Kargomat teslimatına uygun olan siparişleriniz için, evde yahut işyerinde kargo beklemek mecburiyetinde kalmadan Kargomat’tan Teslimat seçeneğini kullanarak, paketlerinizin alakalı Kargomat’a bırakılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece siparişlerinizi, Kargomat’a bırakıldıktan sonra güvenli bir biçimde ve 7/24 teslim alabilirsiniz.

PTT KARGOMAT NASIL KULLANILIR, TESLİMAT NASIL YAPILIR?

PTT kargomat ile teslimat nasıl yapılır ve nasıl kullanılır sorusunun cevabını arayanlar aşağıdaki işlemleri adım adım takip etmelidir. ePttAVM.com üstünden bir ürünü satın alırken Ptt Kargomat’a Teslimat için uygun olan ürünleri seçerek evinize en yakın Kargomat’a sipariş verebilirsiniz.

1. Satın alacağınız ürünü Kargomat’tan teslim alabilmeniz için, ürünün ayrıntı sayfasında aşağıdaki görselde yer verilen biçimde “Kargomat’a Teslimat” yazılı sarı kutunun bulunması gerekmektedir. Bu ibarenin bulunduğu bir ürünü “Sepete Ekle” ya da “Hemen Al” butonlarından birine tıklayarak sepetinize ekleyin.

2. Sepetinizdeki ürünleri kontrol ederek doğruluğundan emin olduktan sonra “Ürünleri Kontrol Ettim” butonuna tıklayarak ilerleyin. Butona tıkladıktan sonra eğer giriş yapmadıysanız giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda dilerseniz hesabınıza giriş yapabilir, dilerseniz de konuk olarak alışverişinize devam edebilirsiniz.

3. Adres seçim ekranına geldiğinizde, sepetinizdeki ürünler Kargomat’a teslimata uygun ise sağ üst kısımda “Kargoyu Kargomat’a İstiyorum” butonu görünür olacaktır. Bu butona tıklayarak devam edebilirsiniz.


4. “Kişisel Bilgiler” alanındaki mecburi bütün bilgileri girin.

5. Kargomat seçimi kısmında dilerseniz “En Yakın Kargomatları Görüntüle” butonuna tıklayarak konum bilginize göre çevrenizdeki Kargomat’ları görüntüleyebilir, dilerseniz de il-ilçe seçimi ile harita ya da liste üstünden bir Ptt Kargomat seçimi yapabilirsiniz.

6. Kargomat seçiminizi yaptıktan sonra sayfanın en alt kısmında yer verilen onay kutucuğunu onaylayıp, “Kargomat Seçimi ve Kişisel Bilgilerimi Onaylıyorum” butonuna tıklayarak ödeme aşamasına geçebilirsiniz. Ödeme aşamasında size uygun olan ödeme taktiği ile ödemenizi sonuçlandırarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı