Profesör Doktor Seçil Özkan, düğün yasağının kalkacağı tarihi açıkladı!

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya ölüm saçan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamınsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Bilim Kurulu'nun üyeleri arasında yer alan Profesör Doktor Seçil Özkan, her şey yolunda giderse ve tedbirlere uyulursa 11 Temmuz'dan sonra düğün gibi toplu organizasyonların yapılabileceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Mensubu Profesör Doktor Seçil Özkan, CNNTürk’te Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi programında Türkiye’deki normalleşme adımlarıyla alakalı merak edilen sorulara cevap verdi.


”11 TEMMUZ’DAN SONRA TOPLU DÜĞÜN YAPILABİLİR”

Sunucu Başak Şengül’ün evlenecek çiftlerin merakla beklediği “Düğün sezonu ne zaman açılacak?” probleme cevap veren Özkan, “Normalleşme takviminin 8. haftası yani 11 Temmuz’dan sonra da bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir. Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Fakat bu söylemlerimin tamamı rakamlara bağlı” şeklinde konuştu.

‘SÖYLEDİĞİM HER ŞEY SALGININ SEYRİYLE İLGİLİ’

Prof. Seçil Özkan, “Bilim Kurulu’nda temel olarak şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının sonrasında adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Fakat bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğrisi aşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir” diyerek konuştu.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı