Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu doğalgaz fiyatını benzinle kıyasladı!

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, konuk olduğu canlı yayında elektrik ve benzin zamlarıyla alakalı tepki çeken bir açıklama yaptı. HaberTürk ekranlarında Türkiye’de vatandaşa benzinin daha ucuza satıldığını belirten ve Avrupa ülkeleri ile kıyaslama yapan profesöre, sunucu ve öbür konuklar itiraz etti. O anlar sosyal medyada da olay oldu.
Takip et
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu doğalgaz fiyatını benzinle kıyasladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

HaberTürk ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programına katılan akademisyen yazar Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, son dönemlerdeki yapılan zamlara ve enflasyona ilişkin yorumlarıyla gündem oldu.

TÜRKİYE’DE BENZİNİN DAHA UCUZ OLDUĞUNU SAVUNDU

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye’de benzine yapılan zammı Hollanda, İspanya ve Almanya ile karşılaştırarak Türkiye’deki kullanıcılara benzinin daha ucuza satıldığını ve vatandaşa benzin konusunda Avrupa ülkelerinden daha az maliyet bindiğini belirtti. Profesör, “Hollanda’da 1 litre benzin 1.96 euroya çıkmış, İspanya’da 1.48 euro, Almanya’da 1.66 euro, Türkiye’de 0.89 euro” şeklinde konuştu.

DİĞER KONUKLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sözler üstüne başta programın moderatörü Hülya Hökenek olmak üzere konuklar da tepki gösterdi. Nagehan Alçı’nın da aralarında bulunduğu konuklar, Hacısalihoğlu’na “Bu kıyas doğru bir kıyas değil. Onlar kendi paraları ile yapılıyor. Paraları bizim 15 katımız daha kıymetli” ifadeleri ile karşı çıktı.

Bunun üstüne Hacısalihoğlu, “İstatistikte her şey kıyaslanabilir” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.