Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan İstanbul Depremi İçin Tarih Verdi

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İstanbul'da iki deprem beklediğini söyleyerek, "Benim deprem beklediğim yıl 2045'tir" dedi.
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan İstanbul Depremi İçin Tarih Verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim mensubu Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Balkanlarda meydana gelen depremlerin Marmara Bölgesi’ne etkisini yorumladı.

DEPREMİN TARİHİ 2045

Kuzey Marmara’da şuana kadar 16 büyük depremin gerçekleştiğini hatırlatan Ercan, “Biz 17’ncisini bekliyoruz. İstanbul’da en riskli alan Haliç hattının altında kalan Asya ve Avrupa yakasındaki bütün bölgeler deprem açısından risk taşımaktadır. Benim deprem beklediğim sene 2045’tir” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’DA İKİ DEPREM BEKLİYORUM”

Balkanlardaki depremin Marmara Bölgesi’ni de içine alan Kuzey Anadolu fay hattı ile alakası olmadığını ifade eden Ercan, ”Afrika ana karası senede 3-4 santim Anadolu yapısının altına tosluyor. Bu gerginlik kendisini depremlerle boşaltıyor. Balkanlardaki depremler bizim Kuzey Anadolu kırığıyla bir alakası yok. İstanbul’da iki deprem bekliyorum. Bir yerde büyük bir deprem olmuşsa orada en az o kadar bir deprem bekliyoruz. Bir tanesi Küçükçekmece tarafında öbür bir deprem de Mudanya’dan gelen ve Çorlu üstünden Edirne’ye giden hat üstünde yaşanacak” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.