Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz’a Açtığı Davayı Kaybetti

Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz'ın sosyal medya hesabından kendisine yönelik yaptığı paylaşım gerekçesiyle tazminat davası açtı. Mahkeme davayı reddetti.
Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz’a Açtığı Davayı Kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz’ın kendisine yönelik olarak yaptığı, “Orhan Kural Bey sizi, sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum. Ama artık benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum.” paylaşım gerekçesi ile Yılmaz’a 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme davayı reddetti. Kural gözyaşlarına hakim olamayarak, “Hep güçlüler kazanıyor.” dedi.

“AMACIM GENÇLERİ KORUMAK”

İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Orhan Kural ile taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz alarak konuşan Prof. Dr. Orhan Kural, amacının gençleri korumak olduğunu söyledi ve “Tütün sektörü, sigara bağımlılığı ve kötü alışkanlıklar konusunda, davalının kötü örnek olacağını düşünüyorum. Bu duruma karşı cephe aldım ve bundan dolayı hem davalı tarafından hem de başkaca kimseler tarafından sözlü ve farklı saldırılara uğradım. Başıma gelmedik şey kalmadı.” dedi.Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz’a Açtığı Davayı Kaybetti

“BU ÜLKEDE HEP ÜNLÜLER KAZANIYOR”

Mahkeme aldığı karar ile davayı reddetti. Alınan karar sonrası açıklamalarda bulunan Kural, gözyaşlarını tutamadı ve “Ne menfaatim var benim buraya gelerek, gençleri kurtarmak için yıllardır uğraşıyorum. Şu anda bile Güneşli’ye gidiyorum, birkaç genç sigaraya başlamasın diye. Görüyorsunuz çok üzüntülüyüm. Hep güçlüler kazanıyor. Bu ülkede hep ünlüler kazanıyor maalesef ama devamı için yılmayacağım.” ifadelerini kullandı.

  • cem yılmaz
  • profesör
  • tazminat davası
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.