adplus-dvertising

Prof. Dr. Murat Dilmener’in kızı babasının ölüm yıldönümünde İHA’ya konuştu

Prof. Dr. Murat Dilmener’in vefatının ikinci yıldönümünde babasını anlatan Dilmener’in kızı Fulya Dilmener Gençoğlu, “İnşallah hastalar onun ismiyle şifa bulur. Aramızdan ayrılalı 2 yıl oldu. Anmadığımız bir gün bile yok. Çok iyi bir doktor, çok iyi bir baba, her konuda mükemmel bir insandı” şeklinde konuştu.
Takip et
Prof. Dr. Murat Dilmener’in kızı babasının ölüm yıldönümünde İHA’ya konuştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin duayen hocalarından olan Prof. Dr. Murat Dilmener, 3 Mayıs 2020 tarifinde korona virüse yenik düşerek 78 yaşında yaşamını yitirmişti. Prof. Dr. Murat Dilmener’in isimi Acil Vaziyet Hastanesi’ne verilmişti. Maddi olanağı olmayan hastaları ücretsiz tedavi ettiği için ‘Yoksulların doktoru’ olarak anılan Dilmener’in vefatının ikinci sene dönümünde kızı Fulya Dilmener Gençoğlu, babasını anlattı.

“Her konuda mükemmel bir insandı”

Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fulya Dilmener Gençoğlu, “Prof. Dr. Murat Dilmener aramızdan ayrılalı 2 yıl oldu. Hiçbir biçimde acımız hafiflemedi. Özlemimiz daha da arttı. Çok iyi bir doktor, çok iyi bir baba, her konuda mükemmel bir insandı. İnsanlara çok yararı olan bir insandı. Yalnızca biz değil hastaları ve sevdikleri de babamı kaybetmiş oldu. Bu 2 yıl onun boşluğuyla geçti. Anmadığımız bir gün bile yok” şeklinde konuştu.

“‘Fakir doktoru’ olarak bilinirdi”

Gençoğlu, “Mesleğinin yanı sıra her konuda iyilik timsaliydi. Hastalarla olan ilişkisi gibi her konuda mükemmel bir insandı. Onu aramamak mümkün değil, unutmak zaten söz konusu olamaz. Babam işini çok seven, hastalarıyla çok yakından ilgilenen, eşsiz bir insandı. Onu çok arıyoruz. Fakir hastalara karşı sempatisi vardı. Hastaları severek tedavi ederdi. Hasta gelsin teşhis koyayım, onu iyileştireyim isterdi. Devamlı bu şekilde bir mücadele içerisindeydi. O yüzden fakir doktoru olarak bilinirdi. Babam hastanede çalıştığı dönemde kapısında kuyruklar oluşurmuş. Ve insanlar o kuyruktan ayrılmazmış” diyerek konuştu.

“İnşallah hastalar onun ismiyle şifa bulur”

Tüm hastalarla eşit biçimde ilgilendiğini aktaran Gençoğlu, babasının adının hastanede yaşatılmasına ilişkin ise, “Çok mutlu olduk, çok gurur verici bir vaziyet. Gerçekten hastanenin bu ismi hak ettiğini düşünüyorum. İnşallah hastanedeki herkes onun ismiyle şifa bulur. Bu konuda bizim sesimizi duydukları için devlet büyüklerimize tekrar teşekkür ediyoruz. Eminim o da görüp bu mutluluğu yaşıyordur diyerek düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.