adplus-dvertising

Prof. Dr. Metin Kazancı Ankara Üniversitesi’nden kovuldu!

Başörtülü bir öğrencisine “Başındaki örtü niye farz, ne diye takıyorsun?” diyerek tepkileri üzerine toplayan Prof. Dr. Metin Kazancı, Ankara Üniversitesi’nden görevine son verilerek kovuldu.
Takip et
Prof. Dr. Metin Kazancı Ankara Üniversitesi’nden kovuldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görev yapan Prof. Dr. Metin Kazancı, ders sırasında başörtülü bir öğrenciye “Başındaki örtü niye farz, ne diyerek takıyorsun?” diye tepki toplamıştı. Bu ifadelerin sonrasında büyük tepki çeken Kazancı’yla alakalı Ankara Üniversitesi‘den açıklama geldi.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Konuya ilişkin Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler Birimi tarafından bugün yapılan açıklamada, emekli öğretim mensubu Prof. Dr. Metin Kazancı’nın görevine son verildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

“Üniversitemizde bir öğrencimizin giyim tercihinden dolayı meydana gelen üzücü olay hakkında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde inceleme başlatılmış, inceleme neticesinde olaya neden olan İletişim Fakültesi emekli öğretim mensubunun üniversitemizde ders vermemesi kararı alınmıştır. Üniversitemizin hiçbir biriminde öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın giyim tercihleri ve düşüncesinin münakaşa konusu yapılmasına izin verilmeyeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Prof. Dr. Metin Kazancı Ankara Üniversitesi’nden kovuldu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.