Prof. Dr. Ateş Kara: Binlerce hayalet taşıyıcı var!

Türkiye koronavirüsle mücadelede kararlı duruşunu devam ettirirken, Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan dikkat çeken bir açıklama yaptı. Kara, Türkiye'de 36 bin hayalet taşıyıcı olabileceğini belirtti.
Takip et
Prof. Dr. Ateş Kara: Binlerce hayalet taşıyıcı var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele sürüyor. Türkiye, virüse karşı kararlı duruşunu devam ettirirken, güzel haberlerde gelmeye başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin KOca, dün yaptığı açıklamada "30 Mart’tan bu yana ilk defa, günlük vaka sayısı 2.000’in altına düştü" ifadelerini kullandı.

Normale dönüş için çalışmalar hızlanırken, sıcak havaların yaklaşması ve Ramazan Bayramı sebebiyle yetkililer gevşeme yaşanmaması ile alakalı uyarıyor.

TAŞIYICILARA DİKKAT!

Hürriyet Gazetesinde bugün Meltem Özgenç imzasıyla manşetten yayımlanan "36 bin hayalet taşıyıcı var" başlıklı habere göre, Bilim Kurulu mensubu Prof. Dr. Ateş Kara da gevşeme olmaması ile alakalı uyarılarını yineledi.

HİÇ SEMPTOM GÖSTERMEYEBİLİR

Türkiye’de ortalama 36 bin hayalet taşıyıcı olabileceğini belirten Kara, hiç semptom göstermeden hastalığı geçiren bu koronavirüs taşıyıcıların tespiti için yeni testlerin yapılacağını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.